Fokarium Hel

Czas nad morze - Fokarium HelFokarium jest częścią Stacji Morskiej – naukowej placówki terenowej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Oprócz zajęć dydaktycznych i praktyk dla studentów kierunków przyrodniczych, fokarium realizuje projekt odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku. Ponadto celem placówki jest zaznajamianie ludzi z problemami ekologicznymi Bałtyku i jego mieszkańców. 

 
Pracownicy fokarium uczą i informują odwiedzających od 1999r. Jednak działalność na rzecz ochrony fok podjęta została już w 1992 r., kiedy pojawił się pierwszy podopieczny – Balbin. Ostatniego dnia marca tamtego roku na plaży w Juracie znaleziono tego młodego samca foki szarej. 
 

 
Z założenia jest to placówka badawczo-hodowlana, dzięki której w przyszłości foki znów zasiedlą południową część Bałtyku, a jednocześnie ośrodek rehabilitacji osobników chorych i osłabionych. Wyleczone foki są wypuszczane na wolność, podobnie jak przychówek naszego hodowlanego stada. Za niewielką opłatą można oglądać harce fok i focząt oraz zobaczyć ciekawą ekspozycję. 
 
Godziny otwarcia w sezonie: codziennie od 09:30 do 21:00 
Cennik: 2 zł wejście + ewentualnie 2 zł za wejście do muzeum z wystawą Ssaki naszego morza
To co ważne dla dzieciaków: karmienie fok:  o godz. 11:00 i 14:00 – w sezonie dodatkowo o 09:00 i 17:00 – jednak godziny te mogą ulec zmianie
adres: ul. Morska 2, 84-150 Hel
tel./fax: +48 58 675 08 36; +48 58 523 55 27
e-mail: hel@univ.gda.pl
www: www.fokarium.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*