mielno atrakcje co zwiedzic

Mielno – atrakcje, co zwiedzić

 

Mielno to miasto położone na Pomorzu Zachodnim, które od wielu lat przyciąga turystów szukających wypoczynku nad morzem. Samo Mielno od lat pokutuje ze względu na swoją szeroką ofertę gastronomiczną i… klubową, przez co nie bez powodu zostało ono okrzyknięte imprezową stolicą Pomorza. My jednak pokażemy wam, że miasto to ma znacznie więcej do zaoferowania i skupimy się na najlepszych atrakcjach związanych z pobytem w tym miejscu. Co zwiedzić w Mielnie?

 

Plaża Mielno

 

Nie sposób nie odwiedzić nadmorskiego raju, jakim jest Mielno, bez przynajmniej jednego spaceru brzegiem lokalnej plaży. To właśnie plaża jest najważniejszą atrakcją tego miasta. Jest ona nie tylko czysta i naprawdę piękna, ale też strzeżona co docenią turyści odwiedzających tą piaszczystą plażę. Mimo tego, że miejscami bywa ona kamienista, to i tak warto ją odwiedzić. 

mielno atrakcje co zwiedzić plaża

 

Oprócz samej plaży, na miejscu znajdziecie również to, co turyści kochają — restauracje, smażalnie ryb, czy też punkty handlowe. Na ścisłej plaży czekają na was również wypożyczalnie leżaków lub sprzętu wodnego. Swoje “pięć groszy” do niepowtarzalnej estetyki tego miejsca dorzucają drewniane falochrony, które sprawią, że cały wypoczynek na plaży będzie jeszcze przyjemniejszy!

 

Promenada Przyjaźni — Mielno

 

Promenada Przyjaźni to nic innego jak deptak o długości aż 3 kilometrów łączący Mielno wraz z Unieściem. Szczerze mówiąc, nie dziwi nas to, że jest ona aż tak popularna! Z terenu promenady możemy podziwiać nie tylko morze, ale też i miasto.

 

mielno atrakcje co zwiedzić morze

 

Co więcej, na miejscu znajdziecie także inne ciekawe atrakcje, takie jak, chociażby szachy o dużej wielkości, służące do pokonywania przeciwników w tej grze! Nie pozostaje nam nic innego jak tylko spacerować i cieszyć się tym, co oferuje Promenada Przyjaźni.

 

Sprawdź również:
Gdzie z dzieckiem nad morze?

 

Ścieżka edukacyjna nad Jamnem

 

Jeżeli szukacie kolejnej okazji do spacerowania, to w Mielnie ich naprawdę nie brakuje. Mowa tutaj o ścieżce edukacyjnej nad jeziorem Jamno. Niegdyś miejsce to nie zachęcało do odwiedzin, jednak wraz ze zrewitalizowaniem tej przestrzeni, dziś znajdziemy tu park z ławkami i ścieżką edukacyjną. Na terenie ścieżki znajdziemy także punkt widokowy, umożliwiający oglądanie Mielna z całkowicie innej perspektywy! To świetna możliwość spędzenia czasu, zwłaszcza jeżeli mówimy o rodzinach z dziećmi! 

 

Grodzisko słowiańskie

 

Szukając śladów historii w Mielnie, na pewno znajdziecie grodzisko słowiańskie, odtworzone na podstawie znalezisk lokalnych archeologów. Wzorowane na słowiańskim grodzie z IX wieku, na jego środku znajdziemy stożek ziemny otoczony fosą. Na miejscu możecie również wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych czy też w degustacjach żywności oraz napojów z czasów istnienia tego grodziska! Takiej lekcji historii, a w szczególności lokalnej, próżno szukać!

 

Bunkry poniemieckie — Mielno

 

Historia jest również obecna w Mielnie nie tylko w postaci grodzisk, ale też poprzez poniemieckie bunkry. W okolicy tego miasta znajdziemy dwa, wybudowane w 1940 bunkry, oddalone od siebie o zaledwie 200 metrów. Ich powstanie było spowodowane chęcią obrony wybrzeża i prawdopodobnie służyły jako skład amunicji. Co najlepsze — możecie tam dostrzec z pomocą roweru lub nawet pieszo!

 

Park linowy Tukan

 

Park linowy Tukan to miejsce przeznaczony dla dzieci (i ich rodziców) pragnących sprawdzić swoją zwinność. W tym parku czeka na was szereg ciekawych atrakcji związanych z poruszaniem się na wyznaczonych trasach. Na miejscu możecie także wziąć udział w treningu, składających się z atrakcji takich jak spacer po linie czy zjazd na tyrolce!

 

Pomnik Jelenia Mielno

 

Pomnik Jelenia stojący przed lokalnym Urzędem Gminy jest nieformalnym symbolem całego miasta. Ufundowana w okresie międzywojennym, został stworzony w skali 1:1 na pamiątkę udanych polowań. Jeżeli znajdziecie się w Mielnie — to jest to wizyta obowiązkowa!

 

Inne pomniki w Mielnie

 

W Mielnie znajdziecie także inne, równie interesujące pomniki. Na uwagę zasługują szczególnie dwa z nich. Pierwszy to pomnik morsa, wykonany przez Roberta Sobocińskiego. Mors ten “wita” wszystkich ludzi schodzących na plażę przy jej głównym wejściu. Natomiast pomnik lotników znajduje się przy wejściu na plażę przy ulicy Słonecznej. Pomnik ten przedstawia część ogona samolotu i umieszczony jest na granitowej bryle. Powstał on celem upamiętnienia dwóch pilotów wojskowych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej we wrześniu 1987 roku.


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*