karwia atrakcje co zwiedzic

Karwia – atrakcje, co zobaczyć?

 

Karwia to niewielka, lecz niezwykle malownicza miejscowość położona w gminie Władysławowo, popularna wśród turystów odwiedzających nadmorskie rejony. Dziś jest to naprawdę wielkie wczasowisko, które przyciąga do siebie miłośników wypoczynku na plaży. 

 

Co ciekawe, Karwia ma raczej opinię miejsca, w którym wybór atrakcji jest mocno ograniczony, stąd też bardzo często turyści poszukując rozrywki, “uciekają” do pobliskich miejscowości. My jednak pokażemy wam, że w Karwi naprawdę można ciekawie spędzić czas, niezależnie czy potrzebujecie wypoczynku w rodzinnym gronie, czy też chwilowego “azylu”!

 

Karwia – plaża

 

Skoro mówimy o Karwi, to nie sposób nie zacząć listy jej atrakcji od plaży, która naprawdę jest imponująca! Przede wszystkim jest to jedna z najszerszych plaż na całym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Wartym odnotowania faktem jest także to, że miejsce to jest oddzielone od Karwii pięknym zielonym, sosnowym lasem.

 

karwia plaża atrakcje co zwiedzic

 

Poza tym jest ona piaszczysta i świetnie zagospodarowana, jednak za takimi zaletami muszą także iść pewne niewygody. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że w sezonie może być ona naprawdę zatłoczona, co jednak należy brać pod uwagę w trakcie wypoczynku nad morzem! Jeżeli czujecie, że brakuje wam jodu to ciężko znaleźć lepsze miejsce na wczasy!

 

Rezerwat Bielawskie Błota

 

Poszukując spokoju i ciszy, na pewno musicie zainteresować się tym, co oferuje pobliski rezerwat Bielawskie Błota. Miejsce to jest znacznie oddalone od tego, co uznalibyśmy za centrum Karwi, co pozwoli wam wyciszyć się i nieco odświeżyć umysł. Naturalnie, z uwagi na fakt, że mówimy o rezerwacie, wstęp na jego teren jest zabroniony, jednak nic nie stoi na przeszkodach, aby spacerować po jego obrzeżach. Nawet to potrafi zaoferować naprawdę piękne widoki! Jeżeli chcecie zostawić samochód, to na miejsce dotrzecie w po prostu sposób rowerem!

 

Nadmorski Park Krajobrazowy 

 

Karwia leży także na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, co zdecydowanie powinno być faktem, który odnotujecie! Obejmujący swoim zasięgiem północną część Pobrzeża Kaszubskiego, Półwysep Helski, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego i fragmenty Zatoki Puckiej, stanowi pewnego rodzaju pomnik lokalnej przyrody. Właśnie dlatego musicie zobaczyć jego zakamarki, gdyż to tam kryją się najpiękniejsze widoki!

 

Turystyka piesza w Karwi

 

Karwia to miejsce kojarzone z wypoczynkiem i co do tego nie możemy mieć absolutnie żadnych wątpliwości. Czemu jednak nie spędzić, choć części tego czasu w sposób aktywny? Na terenie Karwi znajdziemy szlaki piesze oraz te przeznaczone dla miłośników nordic walkingu. Stąd też, jeżeli lubicie tak spędzać swój wyjazd — Karwia będzie dla was wręcz idealna!

 

karwia atrakcje co zwiedzic noc

 

Ślady historii w Karwi

 

Karwia jest jednak nie tylko pięknym miejscem, lecz także miastem gdzie możemy zaobserwować dawne ślady po dziejach tej niegdysiejszej wioski rybackiej. Gdy wystarczająco dobrze poszukacie, to w Karwi znajdziecie między innymi wał przeciwpowodziowy wybudowany na samym początku XIX wieku, kilka domów o charakterystycznej konstrukcji szkieletowej lub powojenny kościół! To świetna lekcja historii!

Sprawdź również:
Gdzie z dzieckiem nad morze?


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*