jurata atrakcje co zwiedzic

Jurata – atrakcje, co zwiedzić?

 

Jurata to najmłodsze miasto na całym Półwyspie Helskim — swoje początki miało ono dopiero w XX wieku. Dziś jednak Jurata jest jednak miejscem, do którego ciągnie wielu Polaków… i nie tylko! Ten ekskluzywny kurort rokrocznie staje się miejsce wypoczynku nie tylko dla “przeciętnego zjadacza chleba”, ale też dla wielu sławnych i znanych postaci z naszego kraju! Pomimo problemów w postaci II wojny światowej — dziś Jurata jest miejscem wartym odwiedzenia, zwłaszcza dla pięknych widoków. Jakie atrakcje czekają jednak na nas w tym miejscu? Sprawdźmy to!

 

Jurata — plaża

 

Jurata pod pewnym względem nie różni się od pozostałych miast zlokalizowanych na Półwyspie Helskim. Zapytacie pewnie — o co chodzi? Otóż jak każde miejsce na mierzei, Jurata może pochwalić się aż dwoma plażami, położonymi po przeciwległych stronach miasta. Pierwsza z nich, położona w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego jest szersza i bardziej piaszczysta. Natomiast ta, która leży u brzegu Zatoki Gdańskiej, jest nieco inna, lecz równie warta odwiedzenia! To, na co się zdecydujecie, pozostawiamy waszej decyzji!

 

jurata atrakcje co zwiedzic plaża

Sporty wodne Jurata

 

Oczywiście, jeżeli mówimy o plaży i bliskości wody, to wiadome jest to, że w Juracie również będziecie mogli skorzystać z oferty sportów wodnych! Miłośnicy ekstremalnych wrażeń w postaci kitesurfingu czy windsurfingu na pewno upodobali sobie plaże od strony Zatoki Gdańskiej, gdzie warunki do uprawiania tych sportów są naprawdę fenomenalne. Gdy dodamy do tego obecność najróżniejszych szkółek czy wypożyczalni sprzętu — mamy pewność, że będziecie świetnie się bawić!

 

Pomnik Juraty

 

Czy zastanawialiście się, skąd pochodzi nazwa Jurata? Otóż jest to imię bogini morskiej oraz córki Boga Mórz — to na jej cześć nazwano tę miejscowość… oraz postawiono jej pomnik autorstwa Stanisława Szwechowicza. W samym centrum, na skwerze nadmorskiego kurortu w 2006 roku, który jednocześnie był 75 rocznicą powstania Juraty! Musicie odwiedzić to miejsce!

 

Międzymorze Jurata

 

Nazwa tradycyjnego deptaka w Juracie wcale nie jest przesadą! Rozpięty pomiędzy dwoma akwenami wodnymi: Morzem Bałtyckim oraz Zatoką Gdańską, łączy oba brzegi, tworząc kapitalną przestrzeń do spokojnych spacerów, niezależnie czy wolicie samotne przechadzki, czy też rodzinne wyprawy wraz z dziećmi! Czegoś takiego próżno szukać w innych miejscach!

 

Molo spacerowe w Juracie

 

Jurata to także miejsce, w którym znalazło się molo spacerowe, które co najlepsze — stanowi naturalne przedłużenie omawianego przed chwilą deptaku Międzymorze. Ta drewniana konstrukcja o długości aż 320 metrów zlokalizowany jest na południowym wybrzeżu Juraty (od strony Zatoki), co jeszcze bardziej zachęca.

 

Ścieżka przyrodnicza Jurata

 

Jurata to miejsce zachęcające do aktywnego wypoczynku. Jeżeli również go poszukujecie — to w tej miejscowości czeka na was także ścieżka przyrodnicza, prowadzące przez wały wydmowe. Cała trasa ma około 300 metrów i na jej trasie znajdują się dwa stanowiska. Pierwsze z nich ma postać lasu dębowobrzozowego, natomiast drugi to wąski pas plaży przy Zatoce Puckiej!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*