Czas nad morze - Wakacje 2011

Koniec roku szkolnego 2014 – wakacje!

Nie jest chyba niczym dziwnym, że pomimo tego, że rok szkolny dopiero się zaczął, dzieci już z niecierpliwością czekają na jego koniec i upragnione wakacje. Myśl, że w końcu nadejdzie ta upragniona chwila – wakacje 2014 motywuje je do chodzenia do szkoły. Nie będziemy więc trzymać ich dłużej w niepewności i już teraz podamy dokładną datę końca roku szkolnego, tak aby mogły zacząć wielkie odliczanie, a ich rodzice planować wakacyjne wyjazdy nad morze.

Koniec roku szkolnego Wakacje 2014
ferie letnie to idealny czas na wakacje nad morzem w 2014. Zakończenie roku szkolnego już niedługo:)

Sprawdziliśmy wszystkie źródła i znamy termin rozpoczęcia letnich ferii czyli WAKACJI 2013. Zasadniczo koniec zajęć dydaktyczno-wychowawczych przypada na dzień 27 czerwca 2014. Jednak dla tych uczniów, którzy akurat kończą jeden z etapów edukacji wygląda to nieco inaczej, ze względu na czekające ich później egzaminy. Przykładowo koniec roku szkolnego dla klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych przypada na 26 kwietnia 2013, a w szkołach zawodowych i policealnych na 14 czerwca 2013. Z tym że maturzyści muszą sobie zarezerwować jeszcze trochę czasu, bo egzaminy dojrzałości zaczną się 7 maja 2013 i potrwają prawie do końca miesiąca. Jednak później już nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyruszyć nad morze na zasłużony odpoczynek po ciężkim roku pracy, bo choć nie wszyscy dorośli o tym wiedzą, nauka to też praca!

Zauważmy, że zanim jeszcze nadejdzie koniec roku szkolnego, w związku z Bożym Ciałem wypadającym 30 maja w czwartek, rodzice będą mogli zabrać swoje pociechy na czerwcowy długi weekend!

Tradycyjnie wakacje jak co roku kończą się znów 31 sierpnia, ale pamiętajcie, że w 2014 roku będą kolejne "ferie letnie"!

 

A wy planujecie już przyszłe wakacje nad morzem? Czy też nie możecie się ich doczekać? Jeśli tak, to opowiedzcie nam o swoich planach! Jesteśmy ciekawi!
 

 

52 opinii dla “Koniec roku szkolnego 2014 – wakacje!

  1. czy was coś pogieło te wakacje sie jeszcze nie skończyły a wy już gadacie że już jest rok szkolny 2011/2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*