kryncia morska plaża

Krynica Morska – najlepsza na Mierzei


Krynica Morska opinie wakacje atrakcjeChoć jest miastem niewielkim, to już parokrotnie zmieniano jej nazwę. Pierwszy raz wymienia się ją w wieku XV, kiedy używana jest niemiecka nazwa Kahlberg. Po II wojnie światowej, gdy została przyłączona do Polski, nadano jej nazwę Łysica, lecz w 1958 roku zmieniono na tę obowiązującą dzisiaj. Krynica Morska jest miejscowością turystyczną i morskim kąpieliskiem położonym na Mierzei Wiślanej, pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Wiślanym.

Kliknij "lubię to" – głosuj na Krynicę Morską 
w Rankingu Miejscowości Nadmorskich 2014

Mieści się tu port rybacki i jachtowy, w skład gminy miejskiej Krynicy Morskiej wchodzą też Piaski i Przebrno. Plaża, morze i lasy przyciągają tu w sezonie wielu letników, którzy mogą korzystać z licznych kempingów, pensjonatów, kwater prywatnych, ośrodków wczasowych i hoteli znajdujących się w pobliżu. Można też liczyć na świeżą smażoną rybę w którymś z barów lub restauracji i zabawę taneczną w klubach. Jedną z największych atrakcji jest tu latarnia morska zbudowana w 1951 roku, jednak trzeba wiedzieć, że zaraz obok niej mieściła się starsza, postawiona już w 1895 roku, jednak została zniszczona przez wycofujących się z tych terenów żołnierzy niemieckich pod koniec II wojny światowej. Z latarni mamy piękny widok na Morze Bałtyckie i Zalew Wiślany. Warto też odwiedzić Muzeum Krynicy Morskiej, stworzone przez małżeństwo pasjonatów historii miejscowości. Można w nim zobaczyć, jak wyglądała Krynica z dawnych lat, a dla grup szkolnych dzieci organizowane są lekcje dydaktyczne. Także silnie związane z regionem Muzeum Zalewu Wiślanego mieści się w oddalonych o 15 km Kątach Rybackich. Wystawiane tu są stare łodzie i sieci rybackie, dające obraz życia ludności tej części kraju oraz mówiące wiele na temat żeglugi śródlądowej i morskiej.

Sprawdź: Pomorskie atrakcje na niepogodę

Świetnym pomysłem na spędzeni wolnego czasu może też być wycieczka na wydmę „Wielbłądzi Garb”, najwyższe wzniesienie na mierzei (48,5 m n.p.m.), a zarazem największa stała wydma w Europie. Niestety w tej chwili wydma jest już mocno zarośnięta i nie ma z niej tak doskonałego widoku jak kiedyś. Mimo to można zobaczyć kilka ciekawych widoków, a spacer jest bardzo przyjemny. W sezonie z przystani pasażerskiej można popłynąć statkami żeglugi przybrzeżnej do Tolkmicka, Elbląga i Fromborka. Ciekawostką jest też fakt, że w Krynicy mieści się jedyna w Polsce ulica Teleexpressu. Odwiedźcie tę miejscowość, a przekonacie się, że w tej części wybrzeża także może być przyjemnie, a turyści z kierunku Warszawy będą mieć znacznie bliżej niż do innych miejscowości nad Bałtykiem. Później zawsze możecie podzielić się z nami swoimi obserwacjami. Byliście na wakacjach w Krynicy Morskiej ? Czekamy na Wasze opinie!

Opinie o wakacjach w Krynicy Morskiej atrakcje

Atrakcje Krynica Morska:
Plaża Krynica Morska
Port Krynica Morska
Latarnia morska Krynica Morska
Molo Krynica Morska
Muzeum Zalewu Wiślanego Kąty Rybackie
Wydma „Wielbłądzi Garb” Krynica Morska
Muzeum Krynicy Morskiej
Ulica Teleexpressu Krynica Morska

 

 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

1 opinia dla “Krynica Morska – najlepsza na Mierzei

  1. Piaski i Nowa Karczma to jest ta sama miejscowość może by się tak przygotować przed napisaniem artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obraz CAPTCHY

*