kryncia morska plaża

Krynica Morska – najlepsza na Mierzei

Krynica Morska opinie wakacje atrakcjeChoć jest miastem niewielkim, to już parokrotnie zmieniano jej nazwę. Pierwszy raz wymienia się ją w wieku XV, kiedy używana jest niemiecka nazwa Kahlberg. Po II wojnie światowej, gdy została przyłączona do Polski, nadano jej nazwę Łysica, lecz w 1958 roku zmieniono na tę obowiązującą dzisiaj. Krynica Morska jest miejscowością turystyczną i morskim kąpieliskiem położonym na Mierzei Wiślanej, pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Wiślanym.

Kliknij "lubię to" – głosuj na Krynicę Morską 
w Rankingu Miejscowości Nadmorskich 2014

Mieści się tu port rybacki i jachtowy, w skład gminy miejskiej Krynicy Morskiej wchodzą też Piaski i Przebrno. Plaża, morze i lasy przyciągają tu w sezonie wielu letników, którzy mogą korzystać z licznych kempingów, pensjonatów, kwater prywatnych, ośrodków wczasowych i hoteli znajdujących się w pobliżu. Można też liczyć na świeżą smażoną rybę w którymś z barów lub restauracji i zabawę taneczną w klubach. Jedną z największych atrakcji jest tu latarnia morska zbudowana w 1951 roku, jednak trzeba wiedzieć, że zaraz obok niej mieściła się starsza, postawiona już w 1895 roku, jednak została zniszczona przez wycofujących się z tych terenów żołnierzy niemieckich pod koniec II wojny światowej. Z latarni mamy piękny widok na Morze Bałtyckie i Zalew Wiślany. Warto też odwiedzić Muzeum Krynicy Morskiej, stworzone przez małżeństwo pasjonatów historii miejscowości. Można w nim zobaczyć, jak wyglądała Krynica z dawnych lat, a dla grup szkolnych dzieci organizowane są lekcje dydaktyczne. Także silnie związane z regionem Muzeum Zalewu Wiślanego mieści się w oddalonych o 15 km Kątach Rybackich. Wystawiane tu są stare łodzie i sieci rybackie, dające obraz życia ludności tej części kraju oraz mówiące wiele na temat żeglugi śródlądowej i morskiej.

Sprawdź: Pomorskie atrakcje na niepogodę

Świetnym pomysłem na spędzeni wolnego czasu może też być wycieczka na wydmę „Wielbłądzi Garb”, najwyższe wzniesienie na mierzei (48,5 m n.p.m.), a zarazem największa stała wydma w Europie. Niestety w tej chwili wydma jest już mocno zarośnięta i nie ma z niej tak doskonałego widoku jak kiedyś. Mimo to można zobaczyć kilka ciekawych widoków, a spacer jest bardzo przyjemny. W sezonie z przystani pasażerskiej można popłynąć statkami żeglugi przybrzeżnej do Tolkmicka, Elbląga i Fromborka. Ciekawostką jest też fakt, że w Krynicy mieści się jedyna w Polsce ulica Teleexpressu. Odwiedźcie tę miejscowość, a przekonacie się, że w tej części wybrzeża także może być przyjemnie, a turyści z kierunku Warszawy będą mieć znacznie bliżej niż do innych miejscowości nad Bałtykiem. Później zawsze możecie podzielić się z nami swoimi obserwacjami. Byliście na wakacjach w Krynicy Morskiej ? Czekamy na Wasze opinie!

Opinie o wakacjach w Krynicy Morskiej atrakcje

Atrakcje Krynica Morska:
Plaża Krynica Morska
Port Krynica Morska
Latarnia morska Krynica Morska
Molo Krynica Morska
Muzeum Zalewu Wiślanego Kąty Rybackie
Wydma „Wielbłądzi Garb” Krynica Morska
Muzeum Krynicy Morskiej
Ulica Teleexpressu Krynica Morska

 

 

1 opinia dla “Krynica Morska – najlepsza na Mierzei

  1. Piaski i Nowa Karczma to jest ta sama miejscowość może by się tak przygotować przed napisaniem artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*