Jastarnia – nowoczesny wypoczynek z tradycją

 Jastarnia opinie wakacje atrakcje w JastarniTak niesamowity wytwór natury jak Półwysep Helski nie mógł nie zostać wykorzystany w celach turystycznych. Na całej długości, choć ma on jedynie 34 km, jest dosłownie naszpikowany mniejszymi i większymi miejscowościami wypoczynkowymi. Jedną z najbardziej rozbudowanych i najbardziej znanych jest kurort Jastarnia, który wraz z Juratą i Kuźnicą tworzy „małe trójmiasto” na mierzei. Posiada ona bogatą bazę noclegową, z luksusowymi hotelami, ale także z pensjonatami, kwaterami prywatnymi i kempingami. Turyści znajdą tu praktycznie wszystkie rozrywki i atrakcje, mnóstwo różnorodnych restauracji i barów, wspaniałą plażę i kąpieliska, a także centrum spa w Domu Zdrojowym.

Kliknij "lubię to" – głosuj na Jastarnię 
w Rankingu Miejscowości Nadmorskich 2014

Mimo całej swojej nowoczesności i coraz szybszego rozwoju, w Jastarni nie zapomina się jednak o morskich i rybackich tradycjach. Zaczynając od tego, że znajduje się tu jedna z latarni morskich polskiego wybrzeża. Nadal świetnie funkcjonuje tu port rybacki, cumują tu także statki pasażerskie i prywatne łodzie, można stąd wypłynąć na rekreacyjny rejs wynajętą tradycyjną łodzią kaszubską – pomeranką albo prawdziwym kutrem rybackim na połów. Zresztą woda dostarcza tu mnóstwo zabawy, są wypożyczalnie sprzętu, szkoły sportów wodnych, a do tego liczne koncerty, imprezy sportowe czy propagujące kaszubskie tradycje, jak Jastarnicko Sobótka, kultywująca zwyczaj obchodów nocy sobótki, podczas której młodzież otrzymuje klucze do miasta i zabawa na plaży z paleniem ognisk trwa do rana.

Sprawdź: atrakcje dla dzieci -Władysławowo i okolice

Wielu też przyjeżdża tu, aby podziwiać doskonale zachowane chaty rybackie, z których jedna, zbudowana 1876 roku zawiera wiele elementów wyrzuconych przez morze wraków statków. Zabudowa miasta jest także zabytkowa i dzięki temu po Jastarni wspaniale się spaceruje. Oprócz tego są tu ciekawe muzea i wystawy związane z historią regionu, a także zabytkowe kościoły o niecodziennym, marynistycznym wystroju. Znajdziemy tu także schrony bojowe wybudowane przed II wojną światową w celu ochrony wybrzeża (Ośrodek Oporu Jastarnia). Można więc powiedzieć, że Jastarnia jest rzadko spotykanym połączeniem tradycji i nowoczesności, a może znacie tam jeszcze jakieś atrakcje, które moglibyście zaproponować innym? Czekamy na Wasze opinie!

Jastarnia atrakcje i opinie w wakacjach w Jastarni

Atrakcje Jastarnia:
Plaża Jastarnia
Port Jastarnia
Kościół Neobarokowy Jastarnia
Dom Zdrojowy Jastarnia
Chata Rybacka Jastarnia
Muzeum pod Strzechą Jastarnia
Muzeum Rybackie w Bosmanacie Portu Jastarnia
Kaplica św. Rozalii Jastarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*