Łeba atrakcje dla dzieci

Zazwyczaj już sam wyjazd nad morze jest dla dzieci ogromną frajdą. Mogą pobiegać po plaży, budować zamki z piasku i pluskać się w wodzie. Ale jeśli zabierzecie je w okolice Łeby, możecie liczyć na dużo więcej, tym bardziej, że jest tu kilka atrakcji, na których punkcie maluchy wręcz szaleją.

Dzięki pięknej i szerokiej plaży oraz świetnie rozwiniętej infrastrukturze z wieloma hotelami, pensjonatami, restauracjami i barami, Łeba należy do najpopularniejszych kurortów nad polskim morzem. Wiele zawdzięcza też swojemu położeniu w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego – jednej z największych atrakcji przyrodniczych nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju, należący do Światowych Rezerwatów Biosfery UNESCO. To właśnie tutaj znajdują się słynne ruchome wydmy, unikalne w skali całej Europy, nazywane też często „polską pustynią”, gdyż w wielu miejscach nie widać z nich nic poza piaskiem. Do wydm dojechać można rowerem lub meleksem, albo dojść pieszo. To nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale także okazja, aby dowiedziały się czegoś więcej o otaczającym je środowisku. Zwłaszcza że na terenie parku zobaczyć można rzadko spotykane gatunki zwierząt i roślin. Warto również poznać przybrzeżne jeziora Łebsko i Gardno, do których okresowo wpływa morska woda. Na terenie parku położona jest też latarnia morska Czołpino.

Inną atrakcję dla dzieci stanowi Park Dinozaurów Łeba Park, gdzie pośród pięknej przyrody można podziwiać modele tych przedwiecznych gadów odwzorowane w naturalnej wielkości. Jest tu także mini zoo, kino i place zabaw, a całość oprócz tego, że po prostu daje dzieciom radość, posiada z pewnością także duży walor edukacyjny. Z kolei w jednej z dzielnic Łeby – Nowęcinie świetnie rozwinięte są stadniny proponujące najmłodszym naukę jazdy konnej. Kto nie widział zadowolonej miny malucha siedzącego na koniu, nie wie, jak one to uwielbiają! Dodać do tego można jeszcze liczne aquaparki nad morzem, które położone są w pobliżu, choćby ten w Redzikowie czy Jarosławcu. Na koniec wspomnijmy jeszcze o znajdującym się w centrum Łeby wesołym miasteczku, które jest najbardziej klasyczną propozycją atrakcji dla dzieci, ale wciąż należącą do ich ulubionych rozrywek. Byliście w Łebie – warto coś dodać do listy – może jakieś ciekawe place zabaw ? Czekamy na opinie
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*