Międzyzdroje – perła na wyspie

Międzyzdroje - Ławeczka HoloubkaMało który nadmorski kurort może poszczycić się tak pięknym położeniem jak Międzyzdroje. Nie bez powodu z pewnością są dziś przez wielu nazywane „perłą Bałtyku”. Leżą one na największej polskiej wyspie Wolin, którą otaczają dwie cieśniny – Świna i Dziwna oraz Bałtyk. Takie umiejscowienie daje Międzyzdrojom piękny krajobraz, dziką przyrodę i wspaniały klimat. Jest tu bardzo ładna, szeroka plaża z wybrzeżem klifowym, a także rozległe lasy Wolińskiego Parku Narodowego. Międzyzdroje są wyjątkowo lubiane przez turystów ze względu na swoje świetne warunki do wypoczynku, a także dzięki możliwości uprawiania rozmaitych sportów, w tym wodnych. Chlubą miasta jest molo mające 395 m długości, będące także przystanią dla odpływających stąd do Świnoujścia i na wyspę Uznam statków rejsowych, ale tak naprawdę atrakcji jest tu bez liku. 

Kliknij "lubię to" – głosuj na Międzyzdroje 

w Rankingu Miejscowości Nadmorskich 2014

Większości Polaków Międzyzdroje z pewnością kojarzą się z odbywającym się tu przez długie lata Festiwalem Gwiazd, który w tym roku zastąpi Międzynarodowy Festiwal Gwiazd, więc szykuje się naprawdę wartościowa impreza. Miejsce, które na zawsze powiązało Międzyzdroje ze sztuką filmową jest Promenada Gwiazd, nietypowa aleja, na której znajduje się 108 odcisków dłoni artystów wraz z ich autografami oraz cztery pomniki zasłużonych dla polskiego kina postaci. Najbardziej znana jest chyba Ławka Gustawa Holoubka przedstawiająca wielkiego aktora siedzącego na ławce. Nową atrakcją jest Gabinet Figur Woskowych usytuowany na głównym deptaku, a cały czas zachwyca Park Zdrojowy. W okolicach miasta przyciąga także wspaniała przyroda, a na terenie Wolińskiego Parku Narodowego znajduje się Zagroda Pokazowa Żubrów i Muzeum Przyrodnicze. Chętnie odwiedzane przez turystów są też położone nieopodal jeziora (choćby Jezioro Turkusowe, , które swój kolor zawdzięcza dawnej kopalni kredy) i wzgórza z wspaniałymi punktami widokowymi na Zatokę Pomorską – Kawcza Góra (61 m n.p.m.) oraz Gosań, najwyższe w Polsce wzniesienie leżące bezpośrednio nad morzem (95 m n.p.m.).

 Sprawdź: Międzyzdroje noclegi oraz Weekend SPA nad morzem

Miłośnikom historii natomiast do gustu przypadnie z pewnością jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej umiejscowiona w bunkrze, w którym faktycznie były składowane pociski V3. Oczywiście Międzyzdroje kryją jeszcze dużo więcej atrakcji, może znacie jakieś i chcielibyście nam o nich opowiedzieć? Zapraszamy zostawienia opinii.

 

Czas nad morze - Międzyzdroje

Międzyzdroje wybrane atrakcje:

Gabinet Figur Woskowych Międzyzdroje
Woliński Park Narodowy 
Zagroda Pokazowa Żubrów
Promenada Gwiazd Międzyzdroje
Poligon Broni V-3 Międzyzdroje-Zalesie
Już wkrótce pełne opisy atrakcji w Międzyzdrojach

 

1 opinia dla “Międzyzdroje – perła na wyspie

  1. Międzyzdroje co roku tam przebywam od 2008 roku od wtorku do wtorku w lipcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*