atrakcje co zwiedzic niechorze

Niechorze – atrakcje, co zwiedzić?

 

Leżące w gminie Rewal niewielkie Niechorze to niezwykle popularny kurort nadbałtycki, położony w województwie zachodniopomorskim. Zlokalizowany po wschodniej stronie miasta Rewal, tuż nad jeziorem Liwia Łuża, od dawna przyciąga do siebie turystów poszukujących wypoczynku nad morze. My jednak skupimy się dziś na tym, jakie atrakcje oferuje samo Niechorze — zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Jesteśmy pewni, że znajdziecie tu coś dla siebie! Sprawdźmy więc najważniejsze atrakcje Niechorza!

 

Plaża w Niechorzu

 

Niechorze to przede wszystkim piękna, czysta i naprawdę szeroka plaża. Jeżeli jednak poczujecie, że samo plażowanie to za mało, to w trakcie trwania sezonu wakacyjnego nie brakuje to innych, równie ciekawych atrakcji! Dla dzieci rozstawiane są tu dmuchane zamki czy zjeżdżalnie wodne, natomiast nieco starsi plażowicze na pewno będą cenić dostępne tu szeroko pojęte “atrakcje wodne”.

 

 

O czym tu jednak mowa? Dla przykładu — w Niechorzu możecie wypożyczyć skuter wodny czy motorówkę, aby dostarczyć sobie nieco więcej emocji! Oczywiście nie możemy także zapomnieć o obecności aż trzech betonowych, które sprawiają, że plaża w Niechorzu jest jeszcze piękniejsza!

 

Baza rybacka Niechorze

 

Niechorze od zawsze wiązało się z rybołówstwem — to właśnie ta profesja stanowiła od zawsze trzon tego miejsca. Właśnie dlatego koniecznie musicie przejść się na tą częśc plaży, gdzie stacjonują rybacy! Możecie tu bez problemu obejrzeć ich łodzie, stanowiące ich narzędzie pracy, ale też… zakupić od nich najświeższą morską rybę. Kto wie, może właśnie tutaj znajdziecie rybkę na domowy obiad?

 

Muzeum Rybołówstwa

 

Trzymając się w tematyce pracy rybaków, to w Niechorzu nie mogło zabraknąć pewnego ukłonu w stronę tej niezwykle ważnej dla rozwoju miejscowości grupy. Jest nim Muzeum Rybołówstwa, które stanowi kolebkę wiedzy o rybołówstwie morskim. Czekają tu na nas wystawy stałe i czasowe poświęcone tej tematyce, lecz to nie wszystko. Na miejscu organizowane są także przeróżne spotkania, wykłady czy warsztaty. Odwiedziny obowiązkowe, zwłaszcza jeżeli interesuje was historia miejsca, w którym odpoczywacie!

 

Park Miniatur Latarni Morskich

 

Odwiedzając liczne miejscowości, na pewno zauważyliście liczną obecność wielu latarnii morskich. A gdyby tak… zobaczyć je wszystkie w jednym miejscu? Jest to możliwe w Niechorzu, oczywiście z zachowaniem pewnej skali.

 

park miniatur niechorze atrakcje co zwiedzic

 

Park ten pełen jest wielu ciekawostek dotyczących modeli poszczególnych budowli. Z naszej strony polecamy odwiedzenie tego kompleksu!

 

Motylarnia Niechorze

 

Ostatnią atrakcją, o której dziś wspomnimy dotyczącą Niechorza jest obecność motylarnii. Zlokalizowana tuż obok latarni morskiej atrakcja jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Co czeka na was na miejscu? Jest to naprawdę unikalna okazja do obejrzenia naprawdę egzotycznych motyli — rozpoczynając od motyla z gatunku Blue Morpho znanego z tropikalnych lasów Ameryki Łacińskiej, motyla Żeglarza z Singapuru czy Niebieskiego Tygrysa z zakątków kontynentu azjatyckiego… a to oczywiście nie wszystko. Na pewno zapamiętacie tę wizytę w niechorskiej motylarnii!


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*