jastrzębia góra atrakcje co zwiedzic plaża

Jastrzębia Góra – atrakcje, co zobaczyć?

Jastrzębia Góra to niewielkie miasteczko nadmorskie, teoretycznie należące do Władysławowa, jednak zasługuje ono na osobny artykuł na naszym portalu! Rzadko zdajemy sobie sprawę z niezwykle interesującego faktu, mówiącego o tym, że jest to wysunięty najdalej na północ kawałek naszego kraju! Oczywiście nie zabraknie tu także innych atrakcji, sprawiających, że pobyt tutaj będzie ciekawy. Dziś pokażemy wam to, co warto zobaczyć na miejscu w Jastrzębiej Górze!

 

Jastrzębia Góra — plaża

 

Nie sposób nie zacząć opowiadać o atrakcjach miejscowości, jaką jest Jastrzębia Góra, od plaży, która wbrew pozorom… nie jest taka, jak wszędzie. Zanim będziecie mogli położyć się na złocistym piasku i zobaczyć na własne oczy piękne klify w Jastrzębiej Górze, czeka was wejście na nią przy pomocy aż kilkuset schodów! Opcjonalnie, jeżeli nie za bardzo interesuje was taka niełatwa wyprawa, to w rejonie ulicy Bałtyckiej znajdziemy drugie, znacznie łagodniejsze zejście na plażę. Jeżeli mowa o warunkach na plaży, jej wschodnia część jest nieco bardziej kamienista, a jej zachodni fragment piaszczysty. Na co się zdecydujecie?

 

Sprawdź również:
Jastrzębia Góra atrakcje dla dzieci

 

Jastrzębia Góra — klif

 

Wspomnieliśmy już o klifie w Jastrzębiej Górze w poprzednim, czas więc aby opowiedzieć o nim nieco więcej. Klif w Jastrzębiej Górze to najwyższy klif na całym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, gdyż na on wysokość aż 33 metrów. Dzięki tak imponującym warunkom pozwala on na oglądanie najpiękniejszych zachodów słońca lub też zażywania spacerów w pięknej okolicy!

jastrzębia góra atrakcje co zwiedzic

 

Promenada Światowida

 

Promenada Światowida to swego rodzaju serce Jastrzębiej Góry. To tutaj turyści znajdą największą ilość miejsc rozrywkowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy coś zjedli lub wypili tu coś dobrego czy też skorzystali z obecnych tu klubów, czy dyskotek. To nie wszystko! Na tejże promenadzie znajdziemy także malowniczy skwer z fontanną oraz punkt widokowy, a wprost z niej zejdziecie także na plażę!

 

Lisi Jar

 

Będąc w Jastrzębiej Górze, nie sposób nie odwiedzić Lisiego Jaru, będącego częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Lisi Jar to nic innego, jak malowniczy wąwóz o długości niemalże 350 metrów będący wręcz idealnym miejscem na powolne spacery. Cały ten obszar otoczony jest przez stare drzewa bukowe, a na wejściu do niego czeka na nas obelisk upamiętniający nieudaną wyprawę króla Zygmunta III po szwedzką koronę.

 

Gwiazda Północy w Jastrzębiej Góry

 

Widząc nazwę “Gwiazda Północy”, możecie zastanawiać się: czym jest ta tajemnicza gwiazda? Otóż jest to nic innego, jak obelisk wyznaczający najbardziej wysunięty na północ kraniec naszego kraju. Zdjęcie na tym niezwykle ekstremalnym końcu Polski jest niezwykle ciekawą pamiątką z Jastrzębiej Góry

 

Zabytki w Jastrzębiej Górze

 

Jastrzębia Góra mimo swojego niewielkiego rozmiaru ma w sobie wiele ciekawych śladów historii! Być może zechcecie odwiedzić te miejsca? Co jednak koniecznie warto zobaczyć? Przede wszystkim, jest to ulica Bałtycka, która była pierwszą ulicą w tym mieście, o to tutaj powstawały pierwsze pensjonaty w postaci willi, do których lgnęli wszyscy odwiedzający najbardziej wysunięty na północ kraniec Polski. Przy okazji, warto zainteresować się innymi willami w Jastrzębiej Górze — która z was zachwyci was najmocniej?

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*