Osada Łowców Fok Rzucewo


Niezwykle cenne archeologiczne eksponaty i rekonstrukcje można oglądać w Parku Kulturowym Osada Łowców Fok w niewielkiej wsi Rzucewo nad Zatoką Pucką. Znaleziono tu ślady cywilizacji sięgające nawet V tys. lat p.n.e.!

osada łowców fok w Rzucewie
Park został utworzony na Cyplu Rzucewskim, który stanowił niegdyś doskonały przyczółek dla rybaków i łowców. Pierwsze wykopaliska prowadzono tu już w 1894 roku, a wyniki badań pozwoliły nawet stworzyć termin kultura rzucewska na określenie odrębności żyjącej tu przed wiekami wspólnoty. Obiekt znajduje się w pobliżu zabytkowego pałacu wraz z zespołem parkowym, tuż nad wodami Zatoki Puckiej.
 

Na terenie parku biegnie szlak archeologiczny, przy którym można zwiedzać rekonstrukcje archeologiczne na wolnym powietrzu: pracownię obróbki siekier kamiennych i dłubanek, piec garncarski, chatę słupowa, półziemianka, grób i ”chatę szamana”. Oprócz tego udostępniona jest otwarta przez cały rok Chata Kaszubska, dawny budynek gospodarczy, w którym znajduje się stała ekspozycja archeologiczna. Jest też platforma widokowa, z której rozciąga się panorama półwyspu. Dzięki prowadzonym lekcjom historii na żywo i warsztatom skierowanym głównie do najmłodszych (np. obróbka krzemienia, garncarstwo, obróbka rogu i kości), będzie można poznać najstarszą historię terenów nadmorskich południowego Bałtyku. Organizowane są też festyny i pikniki z pokazami i konkursami.
 
Osada łowców fok Rzucewo
Osada Łowców Fok
Park Kulturowy Rzucewo
gmina Puck
 
Godziny otwarcia sezon letni:
poniedziałek-piątek – godz. 9.00-17.00
sobota i niedziela – godz. 10.00-17.00
 
Ceny biletów na wystawy:
normalny – 4 zł
ulgowy – 2 zł (uczniowie, młodzież, emeryci, nauczyciele)
 
Przewodnik:
w języku polskim – 30 zł
w języku angielskim – 60 zł
 

 

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 2.3/5 (3 votes cast)
Osada Łowców Fok Rzucewo, 2.3 out of 5 based on 3 ratings

1 opinia dla “Osada Łowców Fok Rzucewo

  1. Polecam wszystkim zwiedzenie tego wyjątkowego miejsca! Dodatkową atrakcją jest możliwość zagrania w grę typu rozszerzona rzeczywistość na smartfony- Ingress, ponieważ w Osadzie Łowców Fok znajduje się sporo waypoint’ów. POLECAM!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obraz CAPTCHY

*