Pociąg nad morze

Czas nad morze - Pociąg nad morzeW wakacje 2009 roku nowy na torach województwa pomorskiego przewoźnik kolejowy Arriva PCC uruchomił wyjątkowe połączenie kolejowe z Grudziądza na Mierzeję Wiślaną. Trasę obsługują specjalne, nowoczesne składy. Po drodze, w Nowym Dworze Gdańśkim, pasażerowie przesiadają się do historycznej kolejki wąskotorowej. Ponownie usługa pojawi się latem 2010 roku.
Pociągi kursować będą w każdą sobotę lipca i sierpnia, dowożąc turystów na nadmorskie plaże. Wypoczywający w pasie nadmorskim wczasowicze z kolei mogą wybrać się na rodzinną wycieczkę na gotyckie zamki w Malborku, Sztumie czy Kwidzynie. Możliwa jest także wycieczka rowerowa po Żuławach – pociągiem można przewozić rowery.
9-cio wagonikowe składy kursują z Grudziądza do Stegny oraz Sztutowa w każdą sobotę. Atrakcją przejazdu jest niewątpliwie jedyny w Polsce ponad 100 letni wąskotorowy most obrotowy łączący brzegi rzeki Szkarpawy. To niezwykle urokliwe miejsce, szczególne chętnie podziwiane z tzw. „letniaków” – odkrytych wagonów.  Czekający na otwarcie mostu żeglarze płynący na Zalew Wiślany lub do Gdańska są na wyciągnięcie ręki.
Założeniem wakacyjnej kolei jest stworzenie dwóch zupełnie nowych w skali kraju atrakcji turystycznych, łączących Powiśle, Żuławy i Mierzeję Wiślaną, w czym pomoże istniejąca infrastruktura kolejowa.
 
Aktualny rozkład jazdy na stronie www.ptmkz.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*