Najpopularniejsze i sprawdzone rodzaje materacy na polskim rynku

Na sen poświęcamy średnio 1/3 życia, co sprawia, że nieodpowiednie dobranie materaca może mieć poważne konsekwencje zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Dla zapewnienia sobie odpowiedniego komfortu podczas nocy, jak i zmniejszenie nieprzyjemnych dolegliwości, warto zainwestować w dobrze dopasowane podłoże do snu. Jednym z najważniejszych czynników przy jego wyborze jest rodzaj, a więc i technika, w jakiej został wykonany. Warto przyjrzeć się najpopularniejszym opcjom na rynku.

 

Przy kim sprawdzą się materace piankowe?

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów materaców są modele piankowe, które zapewniają niezwykle wysoki komfort, a wszystko to przez zastosowanie pianek termo- i wysokoelastycznych. Idealnie dopasowują się one do ciała, reagując zarówno na nacisk, który jest na nie nakładany, jak i na ciepło ciała użytkownika.

Warto spojrzeć na ten rodzaj przez pryzmat przykładu świetnego materaca piankowego, jakim jest Hilding Foxtrot. Jest to wyjątkowy model, który jako jeden z niewielu zalicza się do powierzchni bardzo twardych, co czyni go idealnym dla osób ważących powyżej 90 kg oraz wszystkich innych, których kręgosłup lepiej współpracuje z takimi poziomami twardości. Model ten został opracowany w oparciu o technologię wysokoelastyczną, która pozwoliła na stworzenie aż 7 stref zróżnicowanej twardości, dzięki czemu każda część ciała będzie perfekcyjnie umiejscowiona, zapewniając wysoki poziom komfortu. Zwykle materace piankowe sprawdzą się u osób, które będą preferować twardości z przedziału średniego, a więc ważącymi poniżej granicy 90 kg, jednak, jak widać, zdarzają się wyjątki.

 

Materace sprężynowe – czym się charakteryzują?

Każde rodzaje materacy różnią się od siebie swoją charakterystyką i specyfikacją. Modele sprężynowe najczęściej występują w postaci twardych i bardzo twardych, gdzie zastosowana została tak zwana technologia kieszonkowa. Na czym ona polega? Najprościej wytłumaczyć to poprzez wizualizację. Wystarczy wyobrazić sobie w głowie wiele małych sprężynek, które rozdzielone zostały tak, że pracują całkowicie bez wpływu na inne. Wszystko to dzięki umieszczeniu ich w swego rodzaju kieszonkach – stąd mowa często o technologii kieszonkowej.

Tutaj znów dobrze będzie przedstawić je na podstawie przykładu renomowanej i certyfikowanej firmy Hilding. Warto spojrzeć na model Hilding Tango, który został stworzony z myślą o parach. Tutaj każda sprężynka, jak już mówiliśmy, umieszczona jest w woreczkach z fizeliny, co zapobiega ich stykaniu. Jest to rozwiązanie, które pomaga w uginaniu się każdej sprężyny osobno, co jest świetną opcją dla dwojga, gdyż zwykle istnieje pomiędzy nimi zarówno różnica wagi, jak i jej rozłożenia na ciele. Takie rozwiązanie pomaga w zachowaniu odpowiedniej krzywizny kręgosłupa obojga partnerów.

A co z materacami lateksowymi?

Jest to już ostatnia z najbardziej popularnych opcji, które jednak mają dość specyficzną właściwość, której żadne inne rozwiązanie nie posiada. Lateksowy materac pomoże w zachowaniu higieny poprzez swoje właściwości antyalergiczne – jest to wybawienie dla każdego, kogo męczą wieczorne, nocne, jak i poranne problemy alergiczne.

Tutaj świetnym przykładem będzie wiele materaców firmy Hilding, które stosują tę powłokę po jednej ze stron swoich konstrukcji. Dzięki temu całość może zachować zarówno właściwości materaca piankowego bądź sprężynowego, jak i swojej lateksowej części.

Jak widać, istnieje wiele rodzajów materacy, jednak najważniejsze jest, aby dobrać go pod własne potrzeby. Najlepiej też stawiać na certyfikowane i renomowane firmy, takie jak Hilding Anders, gdyż tylko wtedy możemy być pewni jakości wyrobów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*