Teneryfa – Wyspy Kanaryjskie – jaka pogoda w listopadzie i grudniu?

Położone na Oceanie Atlantyckim, w pobliżu wybrzeży Afryki, Wyspy Kanaryjskie zapewniają dogodne warunki do wypoczynku o każdej porze roku. Trzeba tylko wiedzieć, czego dokładnie oczekuje się od takich wakacji.

 
Choć popularne „Kanary” należą do Hiszpanii, to panujący tam klimat jest charakterystyczny bardziej dla Afryki niż Europy. Średnia roczna temperatura oscyluje w okolicach 22 °C, stąd używane czasem określenie „wyspy wiecznej wiosny”. Do tego roczne sumy opadów również nie są wielkie, a zatem można uznać, że Wyspy Kanaryjskie są idealnym miejscem na wczasy. 
 

Chyba najczęściej odwiedzana przez turystów jest największa z archipelagu Teneryfa. Sezon trwa tutaj przez cały rok, można liczyć na mnóstwo atrakcji i podziwiać wspaniałą naturę. Oczywiście w lipcu czy sierpniu jest tu naprawdę gorąco i wtedy słupki rtęci wskazują bardzo często ponad 30 °C. Miłośnicy kąpieli wodnych i słonecznych znajdą tu więc dla siebie raj, tym bardziej że do wyboru jest mnóstwo pięknych plaż, kamienistych i piaszczystych, naturalnych i sztucznych, mieniących się złotym, czerwonym i czarnym piaskiem (Teneryfa jest wyspą pochodzenia wulkanicznego). Poza sezonem letnim również można liczyć na przyjemne temperatury, w listopadzie i grudniu w dzień rzadko spadają one poniżej 20 °C, uśrednione wartości to odpowiednio – dla listopada 23 °C, a dla grudnia 22 °C. Tylko w nocy może być trochę chłodniej. Także woda nie będzie już tak ciepła (w końcu to ocean, a nie mały, zamknięty akwen), ale również ma około 20 °C. Jeśli jednak okaże się dla nas zbyt zimna, zawsze można skorzystać z przyhotelowego basenu. W tym okresie możemy liczyć na niższe ceny, ale wciąż cieszyć się w pełni tym, co oferuje nam rozbudowana infrastruktura turystyczna oraz niezwykła przyroda. Gdy upał nie doskwiera, łatwiej jest chociażby wybrać się w góry. A na Teneryfie znajduje się m.in. najwyższy szczyt całej Hiszpanii – Pico del Teide (3718 m n.p.m.), należący do masywu wulkanicznego.
Sprawdź również:
gdzie na ciepłe wczasy zimą?
 
Teneryfa-pogoda-na-listopad-grudzieńJeśli więc chcemy wybrać się zimą gdzieś, gdzie jest ciepło, ale nie stracić fortuny i ryzykować dalekiej podróży, Teneryfa i archipelag Wysp Kanaryjskich wydaje się być świetnym wyborem. Może ktoś z Was może to potwierdzić?
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*