Ustka atrakcje dla dzieci

Jeżeli szukacie nadmorskiej miejscowości na wakacje z dzieckiem, powinniście poważnie zastanowić się nad Ustką. Można tu znaleźć niemal wszystko, co potrzebne jest maluchom do świetnej zabawy – czyste, zadbane plaże, komfortowe noclegi i sporo imprez oraz atrakcji przeznaczonych właśnie dla nich.

atrakcje dla dzieci USTKA

Zacznijmy od zdobywających w wielu rankingach najwyższe noty usteckich plaż. Latem, jak można się spodziewać, spotkamy na nich mnóstwo turystów. Po wschodniej stronie portowego kanału znajdziemy boiska sportowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego, szkoły nurkowania, a nawet Plażowe Przedszkole, w którym pod okiem wykwalifikowanych wychowawców dzieci mogą się bawić i grać w przeróżne gry, korzystając z plażowej infrastruktury. Natomiast na zachodnią stronę mogą udać się wszyscy ci, którzy cenią sobie spokój i potrzebują więcej miejsca, bowiem nie ma tu aż tylu turystów i nie słychać takiego gwaru.

Polecamy również:
Wystawa budowli z klocków LEGO Władysławowo

Zdecydowanie hitem wakacji 2015 była wystawa budowli z klocków LEGO(R)wystawa Fala Klocków mieściła się w Informacji Turystycznej przy ul. Marynarki Polskiej 71 i zobaczycie na niej gigantycznych rozmiarów kuter rybacki Gwiazda Morza, cały terminal kontenerowy z klocków LEGO czy średniowieczną nadmorską osadę. A to dopiero początek długiej listy atrakcji – jest Pendolino i miasteczko City, są najbardziej znane niszczyciele czy najsłynniejsze budynki na świecie – zdecydowanie polecamy odwiedziny tej wystawy nie tylko dzieciom. Jest też kącik dla młodych konstruktorów, gdzie dzieciaki mogą wczuć się w w prawdziwych budowniczych.
gdzie z dzieckiem w Ustce atrakcje

Ale plaża to nie wszystko. Jeśli chcemy odpocząć nieco od słońca, możemy wybrać się całą rodziną na spacer po malowniczej Promenadzie Nadmorskiej, przy której znajduje się także park. Wzdłuż promenady pełno punktów gastronomicznych ze słodyczami i lodami. Innym miejscem, które może zaciekawić nasze dzieci, jest tutejsza latarnia morska z 1892 roku, mierząca ponad 22 m wysokości. Z jej wieży rozciąga się piękny widok na morze. Dużo dobrej zabawy gwarantują też pobliskie parki wodne położone niemal nad samym morzem. Jednym z bardziej znanych w okolicy jest ten w Jarosławcu. Ale czymś, na co czekają wszystkie maluchy, jest Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni. Można wtedy podziwiać specjalne pokazy przygotowane przez najlepszych pirotechników z całego świata. Do tego podczas spektaklu wykorzystuje się światło i dźwięk. Nasze dzieci na pewno chętnie zobaczą to niesamowite widowisko.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*