Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii we Władysławowie

Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii we Władysławowie zarówno dla mieszkańców jak i turystów odwiedzających ten nadmorski kurort znane jest pod potoczną nazwą Hallerówka. Jest to willa pochodząca z 1922 roku, wybudowana z drewna, która jeszcze przed wojną była własnością nikogo innego jak Generała Józefa Hallera.

hallerówka władyslawowo atrakcje

Zwiedzający poszukujący tego jakże interesującego budynku powinni udać się na ulicę Morską 6. Hallerówka nie stanowiła stałego miejsca zamieszkania, ponieważ rodzina wojskowego przebywała tu tylko podczas swoich wakacji. Obecnie w tym właśnie miejscu znajduje się wiele pamiątek dość mocno związanych z życiem zarówno samego Hallera jak i jego najbliższych. Pamiątki te zostały godnie uhonorowane, poprzez uwidocznienie ich w kilku niewielkich ekspozycjach. Pomysłodawcą i organizatorem powstania muzeum było ”Towarzystwo Przyjaciół Hallera”. W niedalekim sąsiedztwie od willi znajduje się także pomnik poświęcony pamięci Generała Józefa Hallera odsłonięty w 1995 roku, przy którym do dzisiejszego dnia obywają się uroczystości poświęcone obchodom Święta Niepodległości czy też Zaślubin Polski z morzem.

Godziny otwarcia i bilety do muzeum

Hallerówka dla zwiedzających dostępna jest od początku maja do końca sierpnia. Jeżeli chodzi o godziny otwarcia to od 1 maja do 30 czerwca muzeum czynne jest w zasadzie każdego dnia (poza poniedziałkiem) od godziny 9-16 od wtorku do piątku, od godziny 10-16 w soboty oraz niedziele. W czasie szczytu sezonu, gdy w mieście turystów jest najwięcej Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii odwiedzać można, poza poniedziałkiem, każdego dnia w godzinach 10-18. Opłata za wejście to koszt bardzo niewielki, bilet normalny kosztuje 4 zł, natomiast ulgowy 3.

Polecamy również:
Władysławowo atrakcje dla dzieci

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*