Jastarnia

Jastarnia to malownicza miejscowość położna w sercu Półwyspu Helskiego nad polskim morzem. Jest dobrym wyborem na spędzenie urlopu wakacyjnego w sezonie letnim dla rodzin oraz indywidualnych turystów.

Gmina Jastarnia ma piękne duże molo z którego rozciąga się szeroki widok na granatowe morze. Plaże są pełne piaszczystego jasnego piasku oraz drobnych muszli i również można znaleźć spacerując wzdłuż brzegu morskiego po przypływie fal drobne bursztyny i ciekawe muszelki.
Jest to znana atrakcja dla plażowiczów, a skarby przywiezione mają osobisty wymiar.

Do Jastarni łatwo dotrzeć pociągiem lub autobusem, ale najłatwiej udany urlop będzie gdy wybierzemy się własnym samochodem. Organizowane są w Jastarni liczne imprezy letnie i atrakcje dla przybyłych turystów. Odbywają się tu dni węgorza, którego trzeba spróbować zjeść będąc nad morzem. Są liczne festiwale teatralne, muzyczne oraz koncerty. Charakterystyczna w tym regionie jest duża strefa zieleni, drzew, oraz panujący nadmorski klimat spokoju, gościnności mieszkańców.

Czas nad morze - Jastarnia

Bardzo dużo jest restauracji w których są pyszne i w dobrej cenie dania obiadowe lub kolacje. Jastarnia latem jest urokliwa i nie jest tak bardzo przepełniona jak inne większe miasta w północnej części pomorza. W tym miejscu odpoczywa się w dużym spokoju, jest bezpiecznie i są dobre punkty informacyjne o regionie. Baza noclegowa w Jastarni jest bardzo rozbudowana. Możecie znaleźć zarówno drogie Hotele SPA, jak i tanie pokoje gościnne. To niezwykłe miejsce na wypoczynek – z jednej strony "Małe Morze" czyli Zatoka Pucka, a z drugiej strony otwarte wody Morza Bałtyckiego. To raj dla surferów i turystów kochających piękne bezkresne plaże. 

Sporo osób decyduje się na zakup apartamentu w tej okolicy. Czyste powietrze, przepiękne widoki  przyciągają inwestorów z całej Polski ale i również z zagranicy. To bardzo spokojna i ciekawa pod względem architektury, położenia i krajobrazu okolica w której warto spędzić urlop, wysłać dzieci na kolonie, poznać gminę.

Szeroki wybór sprzętu sportowego który można wypożyczyć jest zaletą tego miejsca i liczne kursy żeglarskie, morskie, nauki pływania na desce można zdobyć podczas pobytu w Jastarni. Również warto zwrócić uwagę, że w tym obszarze ciągną się długie szlaki rowerowe nad morzem, które zachęcają do aktywnego wypoczynku turystów.

Kiedy pogoda nie sprzyja, padają deszcze i są silne wiatry można odwiedzić muzea, kina, teatry oraz restauracje. Jastarnia to piękny zielony region nad morzem o którym dawno już zapomniano, a wraz z wakacjami i latem warto go odwiedzić i zobaczyć jak zmieniła się zabudowa terenu na przestrzeni ostatnich lat. To ciekawe miejsce na udany urlop wakacyjny”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*