dzwirzyno atrakcje co zwiedzic woda

Dźwirzyno — atrakcje, co zwiedzić

Jeżeli wspomnielibyśmy teraz o miejscowości takiej jak Dźwirzyno, to prawdopodobnie przy, chociaż część z was nie wiedziałaby o jakim miejscu mowa. Jak się okazuje, taka niewiedza może być naprawdę kosztowna, a dziś pokażemy wam jakie atrakcje warto zobaczyć w ten miejscowości?

Dźwirzyno to niewielka miejscowość letniskowa, zlokalizowana pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Resko Przymorskie. Sprawdźmy więc, co znajdziemy szukając atrakcji w Dźwirzynie?


Plaża Dźwirzyno

 

Dźwirzyno to przede wszystkim plaża — szeroka i niezwykle piaszczysta, otulona przez sosnowy las oraz wydmy. Odwiedziny na dźwirzyńskiej plaży to także świetna okazja do obejrzenia “tradycyjnych” falochronów, charakterystycznych dla małych miejscowości nadmorskich, wykonanych z drewnianych bali.

 

dzwirzyno atrakcje co zwiedzic

 

Plaża w Dźwirzynie jest także świetnym miejscem do odwiedzenia, w momencie, gdy mamy problemy z drogami oddechowymi. Specyficzny mikroklimat pozwala nam poczuć się znacznie lepiej, co zdecydowanie nie umknie waszej uwadze!

 

Port w Dźwirzynie

 

Kolejną atrakcją wartą obejrzenia jest port w Dźwirzynie utworzony w 1975 roku, zlokalizowany na kanale łączącym wspomniane wcześniej jezioro Resko Przymorskie z Bałtykiem. Powodów dla odwiedzenia tego miejsca można znaleźć co najmniej dwa. Przede wszystkim, jest to fakt mówiący o tym, że jest on położony w naprawdę pięknym miejscu i pozwala nieco lepiej poznać specyfikę codziennej pracy rybaków. Poza tym drugą ważną kwestią dotyczącą tego miejsca jest to, że to właśnie stąd wypływają rejsy wycieczkowe po Morzu Bałtyckim… być może skorzystacie z jednego z nich?

 

Jezioro Resko Przymorskie

 

Wspomniane we wcześniejszych akapitach jezioro Resko Przymorskie to również miejsce warte odwiedzenia. To jezioro przybrzeżne (powstają one poprzez odcięcie fragmentu morza przez mierzeję) jest dziś atrakcyjne dla wielu turystów.

 

dzwirzyno atrakcje co zwiedzic plaża

 

Co więcej, jezioro to jest połączone z Bałtykiem przy pomocy kanału o długości aż 1300 metrów, co samo w sobie może być atrakcją!

Niezależnie czy interesują was piesze wycieczki brzegiem jeziora Resko Przymorskie, lubicie wędkować czy też preferujecie szaleństwo w postaci sportów wodnych — to właśnie tutaj uiścicie swój sen o wakacjach idealnych!

 

Sprawdź również:
Spokojne miejsca nad Bałtykiem

 

Gminne Centrum Sportu i Rekreacji Dźwirzyno

 

Dźwirzyńskie Gminne Centrum Sportu i Rekreacji to świetna propozycja dla turystów aktywnych, poszukujących wrażeń sportowych podczas pobytu w tej miejscowości. Co jednak znajdziemy na miejscu? Otóż jest to szereg ciekawych atrakcji!  Siłownia, profesjonalna sala sportowa, boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę lub badmintona czy korty tenisowe to zaledwie start! Jeżeli więc poczujecie impuls do sportowej rywalizacji — kierujcie się właśnie tam!

 

Ścieżka zdrowia Dźwirzyno

Dźwirzyno może również pochwalić się swoją ścieżką zdrowia, również przeznaczoną dla miłośników sportu i zdrowego ducha. Jest ona ustawiona wzdłuż plaży, ma długość 1600 metrów, a otacza ją sosnowy las. To tutaj właśnie znajdziecie kilkanaście stanowisk do ćwiczeń wraz z instrukcjami jak dokładnie je wykonywać. Oczywiście to, czy będziecie starali się pobić własny rekord, czy też zrobicie to w sposób rekreacyjny, zależy wyłącznie od was!


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*