miedzyzdroje atrakcje co zwiedzic

Międzyzdroje – atrakcje, co zwiedzić?

Międzyzdroje to jeden z największych i najpopularniejszych kurortów nad polską częścią Morza Bałtyckiego. Ta miejscowość turystyczna zlokalizowana na Pomorzu Zachodnim jest niezwykle piękna pod wieloma względami. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że te niepozorne i kojarzone wyłącznie z błogim wypoczynkiem Międzyzdroje mają niezwykle dużo do zaoferowania, zwłaszcza pod kątem atrakcji dla dzieci i dorosłych! Sprawdźmy więc, co tak naprawdę możemy tam zobaczyć!

Plaża Międzyzdroje

 

Na pewno niemałym nietaktem byłoby rozpoczęcie rankingu najciekawszych atrakcji Międzyzdrojów bez wymienienia lokalnej plaży. Od lat przyciąga ona turystów swoim pięknym i widokami, gdyż w bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajdziemy także urokliwe klify.

 

plaza miedzyzdroje atrakcje co zwiedzic

 

Musimy jednak pamiętać o tym, że ze względu na popularność tego miejsca, raczej nie znajdziemy tu ustronnego miejsca na odpoczynek. Taki stan rzeczy ma jednak swoje plusy, gdyż to tutaj znajdziemy także inne ciekawe atrakcje towarzyszące pobytowi na plaży!

 

Molo Międzyzdroje

 

Skoro zaczęliśmy od plaży, to teraz trzeba wspomnieć o molo. Aż 400 metrów długości w głąb morza stanowi wręcz świetne miejsce do spacerów — czy to rankiem, czy wieczorem. Warto jednak również zwrócić uwagę na to, że to właśnie stąd odpływają statki wycieczkowe. Być może zechcecie udać się w jeden z rejsów wypływających z Międzyzdrojów?

 

molo miedzyzdroje atrakcje co zwiedzic

 

Przystań rybacka 

 

Utrzymując się w klimatach nadmorskich, na uwagę zasługuje także lokalna przystań rybacka, zlokalizowana we wschodniej części plaży. Obecnie miejsce to kojarzy się raczej z lokalami gastronomicznymi, gdzie można zjeść przepyszny obiad! Nie oznacza to jednak tego, że nie warto odwiedzić tej części miasta!

 

Aleja Gwiazd Międzyzdroje

 

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach jest często wręcz obowiązkowym punktem odwiedzin, szczególnie jeżeli cenicie sobie dobre kino. Dlaczego? Otóż to tutaj znajdziecie odciski dłoni sławnych aktorów, reżyserów i osób szeroko powiązanych ze sztuką filmową i teatrem! Dzięki temu, że rokrocznie pojawiają się nowe odciski, to na jednej wizycie się nie zakończy!

 

Zagroda Pokazowa Żubrów

 

Wiedzieliście, że w Międzyzdrojach można zobaczyć żubry? Jest to możliwe w zagrodzie pokazowej w tym mieście! To tutaj stworzono kilku żubrom (oraz sarnom czy dzikom) warunki do życia bliskie tym naturalnym. My jako goście możemy obserwować je z odpowiednich pomostów.

 

Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych to atrakcja, która znajdzie uznanie wśród nie tylko dzieci, ale i dorosłych! Wśród ekspozycji znajdziemy przeróżne modele osób znanych z popkultury, świata filmów, sportu czy nawet bajek dla dzieci! Ciekawe ile z nich poznacie podczas spaceru po tej atrakcji!

 

Bałtycki Park Miniatur

 

W Międzyzdrojach znalazło się także miejsce na park miniatur. Wśród nich znajdują się najciekawsze zabytki ze wszystkich państw nadbałtyckim ukazane w skali 1:25. Miejsce to jest przeznaczone raczej dla dzieci, jednak mamy też pewność, że dorośli nie będą się tu nudzić! 


Wybierasz się na rodzinny wypoczynek? 
Sprawdź atrakcje dla dzieci Międzyzdroje

 

Oceanarium w Międzyzdrojach

 

W Międzyzdrojach znaleziono także miejsce na oceanarium. Jest ono naprawdę spore (ok. 3000 metrów kwadratowych) i oferuje ciekawą ekspozycję. Na szczególną uwagę zasługuje tu półtunel o długości aż 16 metrów! Musicie odwiedzić to miejsce, szczególnie gdy pogoda nie zachęca do plażowania!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*