skwer kosciuszki gdynia co zwiedzic atrakcje

Gdynia – atrakcje, co zwiedzić

 

Gdynia, stanowiąca część aglomeracji trójmiejskiej od lat przyciąga do siebie turystów, pragnących zobaczyć to niezwykle ciekawe miasto. Stanowiące pewien złoty środek pomiędzy bogatym historycznie Gdańskiem a imprezowym Sopotem, jest zdecydowanie świetnym celem wyprawy na północną część naszego kraju. Dziś jednak skupimy się na tym, co w Gdyni najlepsze, czyli atrakcjach tego miasta. Co zwiedzić w Gdyni?

 

Plaża w Gdyni

 

Gdyńskie plaże są naprawdę piękne i co za tym idzie — często zatłoczone, zwłaszcza jeżeli mówimy o plaży centralnej. To tutaj jednak znajduje się najlepsze zaplecze gastronomiczno-handlowe, czego próżno szukać na innych gdyńskich plażach! Jeżeli jednak brakuje wam nieco ciszy, to polecamy odwiedzić plażę na dzielnicach takich jak Babie Doły czy Oksywie!

 

Skwer Kościuszki

 

Skwer Kościuszki to jedna z głównych ulic gdyńskich i zarazem jeden z głównych celów każdego turysty. Nie ma w tym nic dziwnego! To właśnie tu znajdziecie wiele ważnych dla historii tego miasta obiektów — od kamienic, które istnieją tu w niemal niezmienionym stanie aż do pomników i nie tylko! Wizyta obowiązkowa!

 

gdynia co zwiedzic atrakcje

 

Dar Pomorza

 

Kontynuując swoją wyprawę Skwerem Kościuszki, prędzej czy później traficie w niedaleką okolicę Daru Pomorza, czyli muzeum znajdującego się na statku o tej samej nazwie. Znajdujące się tam wystawy stałe i czasowe będą interesujące zarówno dla dorosłych, jak i dzieci! Wasza wiedza o morzu stanie się znacznie większa!

 

dar pomorza gdynia co zwiedzic atrakcje

 

Błyskawica Gdynia

 

ORP Błyskawica to statek, który brał udział w działaniach II wojny światowej. Dziś jednak ten niszczyciel nie jest już używany w celach militarnych, lecz został przekształcony w muzeum. Poznamy tu wiele ciekawych faktów historycznych dotyczących tego statku, a przy okazji — niska cena biletów tylko zachęca do wejścia na jego pokład!

 

Akwarium Gdyńskie

 

Akwarium Gdyńskie to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych atrakcji w całej Gdyni. Na miejscu możemy zobaczyć przeróżne gatunki ryb i stworzeń żyjących w wodzie z całego świata! Zebrane tu gatunki są naprawdę egzotyczne, stąd też mamy pewność, że niezależnie czy przyjdziecie tu ze swoją “drugą połówką” czy w towarzystwie dzieci, będziecie się świetnie bawić.

 

Sprawdź również: Gdzie z dzieckiem na wczasy nad morze?

 

Kolejka na Kamienną Górę

 

Gdynia może także pochwalić się… kolejką górską! Oczywiście nie jest ona wyjątkowo długa, jednak stanowi ciekawą alternatywę dla wspinaczki pieszej na szczyt Kamiennej Góry. Jest to bardzo szybka i bezpłatna atrakcja.

 

Orłowo — klif i molo

 

Gdyńska dzielnica Orłowo jest bez wątpienia jednym z najbardziej malowniczych zakątków miasta. Tutaj także znajdziecie plażę, lecz co ważniejsze, na Orłowie znajdziecie drewniane molo, zdobiące krajobraz już od momentu I wojny światowej. Z molo możecie dojrzeć orłowski klif, który sam w sobie jest naprawdę piękną atrakcją wizualną!

 

orlowo klif gdynia co zwiedzic atrakcje

 

Centrum Nauki Eksperyment

 

Centrum Nauki Eksperyment to atrakcja z pozoru przeznaczona głównie dla dzieci, jednak wcale tak nie jest. Dorośli również znajdą tu coś ciekawego dla siebie. Ogrom stacji, pozwalających nam na badanie ciekawych zjawisk biologicznych, chemicznych czy fizycznych jest naprawdę ciekawą alternatywa… szczególnie gdy na dworze będzie siąpić deszcz!

 

Muzeum Emigracji

 

Muzeum Emigracji jest miejsce, w którym zgromadzono przeróżne informacje, historię i zdjęcia o tematyce historii polskich emigracji. Ekspozycja tutaj jest naprawdę spora i zawiła — doskonale opisuje tutaj najważniejsze problemy tego zjawiska, doskonale ubierając je w nowoczesną formę. Aby dodatkowo podkreślić specyfikę tematu emigracji, całe muzeum zlokalizowane jest w budynku historycznego Dworca Morskiego — to właśnie stąd wypływały transatlantyki, na których Polacy udawali się na podróż za chlebem.

 

Muzeum Marynarki Wojennej

 

Muzeum Marynarki Wojennej to doskonała propozycja dla miłośników szeroko pojętych militarii. Zgromadzony tu sprzęt wojskowy i broń obejmuje naprawdę duży okres, ze szczególnym skupieniem na czasach II wojny światowej. Przy okazji, nie można zapomnieć o tym, że znajduje się ono w samym sercu Gdyni!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*