Kołobrzeg – atrakcje, co zwiedzić?

 

Kołobrzeg… czy to miejsce należy komukolwiek przedstawiać? To bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych o ile nie najpopularniejsza miejscowość na całym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Co rok docierają tu turyści z całej Polski, poszukując wypoczynku w towarzystwie morskiej bryzy i nie tylko! Dziś jednak, aby zachęcić was jeszcze bardziej do całej wyprawy do Kołobrzegu, pokażemy wam listę najciekawszych atrakcji, które koniecznie musicie zwiedzić — w tym też takie, które są świetne na niepogodę!

 

Molo i plaża w Kołobrzegu

 

Oczywistością jest to, że będąc w Kołobrzegu prędzej czy później traficie na lokalną plażę. My jednak chcemy skupić się na molu, zlokalizowanym tuż obok sanatorium Bałtyk. Ta drewniana konstrukcja o długości aż 220 metrów długości, została wzniesiona już w 1881 roku i dziś stanowi fenomenalne miejsce na spaceru i przechadzki. Szczególnie że dziś, po renowacji obiektu, na miejscu swoje miejsce znalazły także iluminacje i światła!

 

Latarnia morska w Kołobrzegu

 

Należy także pamiętać o tym, że w Kołobrzegu swoje miejsce znalazła także latarnia morska, pamiętająca jeszcze XVII wiek! To naprawdę niezwykłe, że przetrwała ona tak wiele… jednak wraz z II wojną światową została ona całkowicie zniszczona. Kołobrzeg nie mógłby jednak istnieć bez latarni. Właśnie dlatego, została ona możliwie najszybciej odbudowana. Dziś ma ona 26 metrów a z jej szczytu (na który możecie się wspiąć) można dostrzec cudowną panoramę Kołobrzegu i okolic!

 

Port Morski

 

W Kołobrzegu znajduje się także Port Morski, który otoczony jest 2 falochronami. Jest on naprawdę sporej wielkości, gdyż wewnątrz niego znalazł się także basen jachtowy, stanowiący fenomenalne miejsce na popołudniowy spacer. To także stąd wypływają rejsy wycieczkowe… być może zechcecie uciec na jeden dzień z Kołobrzegu na Bornholm?

port kolobrzeg atrakcje co zwiedzic

 

Muzeum Oręża Polskiego

 

Muzeum Oręża Polskiego, zlokalizowane w pałacu Braunschweigów to fenomenalna propozycja dla miłośników militariów, szczególnie tych starszej daty. W zbiorach na ekspozycji znajdują się między innymi broń obuchowa, sieczna, miotająca, palna i sieczna. Poza tym nie braknie tu broni z przeróżnych zakątków Starego Kontynentu, czołgów wozów pancernych i nie tylko. Na szczególną uwagę zasługuje też największa w Polsce kolekcja mundurów wojskowych.

 

Ratusz Miejski

 

Kołobrzeski ratusz został zbudowany w XIX wieku w stylistyce neogotyckiej, dzięki czemu nie trudno pomylić go z pewnego rodzaju zamkiem. Jeżeli nie zachwyci was misterna precyzja tej budowli lub jej piękne wieżyczki, to na pewno musicie zobaczyć XVI wieku pręgierz, wmurowany w filar budynku. To świetna lekcja historii!

 

ratusz kolobrzeg atrakcje co zwiedzic

Pomnik zaślubin Polski z morzem

 

W Kołobrzegu nie brak także ciekawych pomników, takich jak pomnik zaślubin Polski z morzem. Odsłonięty w 1945, upamiętnia on zaślubiny Polski z morzem. Jego kamienne płyty i płaskorzeźby są czymś, co trzeba zobaczyć… szczególnie gdy interesuje was historia!

 

Pomnik sanitariuszki

 

Innym, wartym uwagi pomnikiem jest pomnik sanitariuszki, postawiony ku czci kobietom walczącym na II wojnie światowej w polskim wojsku. Odsłonięty w 1980 roku przedstawia on klęczącą kobietę ubraną w żołnierski mundur z torbą, na której obecny jest krzyż.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*