Grodzisko Sopot-atrakcja o której nie wiedziałeś!

Niedaleko centrum Sopotu i Zatoki Gdańskiej, na wzgórzu zwanym Górą Zamkową, znajduje się odtworzona wczesnośredniowieczna osada. Dzięki niej możemy na własne oczy przekonać się, jak wyglądało życie w tym miejscu ponad tysiąc lat temu! 

grodzisko-SopotDzięki badaniom archeologicznym dotarto do śladów chat, palisad, warsztatów rzemieślniczych i innych pozostałości po średniowiecznym grodzie. Na ich podstawie możliwe było utworzenie skansenu archeologicznego prowadzącego działalność edukacyjną, który stał się jednym z oddziałów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. W 2011 roku otworzono tu także Pawilon Muzealno-Edukacyjny, w którym wystawiane są zabytki znalezione podczas badań na grodzisku oraz inne ciekawe eksponaty związane z najstarszymi dziejami Sopotu. Organizowane są tu także wystawy czasowe, lekcje muzealne, prezentacje multimedialne czy spotkania z wybitnymi naukowcami. Zorganizowane grupy (powyżej 30 osób) mogą uczestniczyć w zajęciach garncarstwa i tkactwa. Odbywają się tu festyny historyczne, można też urządzić tutaj urodziny.
Sprawdź przewodnik: Pomorskie atrakcje dla dzieci
 
 

Grodzisko w Sopocie
 
ul. Haffnera 63
81-715 Sopot
 
Godziny otwarcia Grodzisko Sopot:
 
Od listopada do kwietnia: 9-17
Od maja do października: 10-18
W poniedziałki nieczynne
Wtorek dniem bezpłatnego wstępu
 
Ceny biletów Grodzisko Sopot:
 
10 zł – ulgowy
12 zł – normalny
40 zł – rodzinny dla maksymalnie 5 osób (2 osoby dorosłe i 1–3 dzieci): 40 zł

 grodzisko-w-Sopocie

1 opinia dla “Grodzisko Sopot-atrakcja o której nie wiedziałeś!

 1. Cztery czy pięć lat temu ze zdumieniem dowiedziałam się jak mało do zaoferowanie ma Grodzisko. Spróbowałam w 2017 roku.
  Oto, wg. mnie lista „przewinień”.
  – fatalna i nieuczciwa strona internetowa, z której dowiaduję się o rozlicznych, pięknie zilustrowanych atrakcjach.
  – tymczasem, z trudem odnaleziony w kolejnej zakładce nr tel. pozwolił mi się dowiedzieć, że w okresie wakacyjnym skansen, poza swoją, niezwykle skromną wystawą stałą, niczego nie oferuje.
  – nie można ustalić, kiedy dostępne są te, niby oferowane atrakcje, jeśli nie w czasie wakacji.
  – w końcu, mój telefoniczny informator przeczytał mi wydrukowaną przez siebie listę 5 ofert, których nie doszukałam się na waszej stronie i które nie wiem jak by mogły być realizowane, jeśli nie podczas wakacji.
  Podsumowując; jako sopocianka, uważam że obiekt finansowany przez miasto, MARNUJE swój potencjał i wprowadza w błąd bardzo nierzetelną stroną internetową.
  Z poważaniem
  N. S.
  PS Ciekawa jestem, czy pojawi się mój komentarz. Trudno mi uwierzyć, że po tylu latach istnienia nie trafił się ktoś, kto by napisał opinię. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*