Groty Mechowskie-jaskinia blisko morza

Jaskinie kojarzą się nam przede wszystkim z górami, wiele z nich możemy odwiedzić na południu Polski, ale jest też jedna, która leży prawie nad samym morzem! To unikalna w skali całej Europy Grota Mechowska.

groty-mechowskie-zwiedzanie-ceny-trasa-podziemna 
Ten niezwykły pomnik przyrody, odkryty w 1818 roku, znajduje się w małej wsi Mechowo koło Pucka. Jest jedynym takim fenomenem geologicznym na Pomorzu. Powstała w skałach piaskowca i zlepieńca, rzadko występujących na północy Polski, na skutek działania wody, która wymyła luźniejszy materiał skalny, tworząc w ten sposób korytarze.
 

Obiekt jest dostępny dla turystów. Wyznaczona została tu oświetlona ścieżka do zwiedzania, będąca prawdopodobnie najkrótszą trasą podziemną w Polsce, a jednocześnie jaskinia najbliżej morza. Reszta korytarzy jest bowiem bardzo trudno dostępna i podlega cały czas procesowi niszczenia, przez co zresztą utworzono na tym terenie rezerwat. Można tu jednak zobaczyć ciekawe formy naciekowe. Sama nazwa „groty” wzięła się od dwóch wejść, które prowadzą do wspólnej sali głównej. Przy obu utworzyły się mające finezyjne kształty słupy podtrzymujące sklepienie.
 
Godziny otwarcia Groty Mechowskie:
 
poniedziałek – sobota: 10-18, niedziela: 11-18.
 
Ceny biletów wstępu Groty Mechowskie:
 
normalny – 2 zł, ulgowy – 1,5 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*