Czas nad morze - Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra

Czas nad morze - Jastrzębia GóraJuż sama nazwa tej miejscowości wiele o niej mówi, bo rzeczywiście położona jest na swego rodzaju górze – tzn. na stromym klifowym brzegu, którego wysokość dochodzi do 32,8 m n.p.m. Wokół rośnie gęsty bukowy las, który nadaje okolicy jeszcze więcej uroku. Jastrzębia Góra w ostatnich latach stała się jedną z najchętniej odwiedzanych kaszubskich miejscowości wypoczynkowych, przyciągają liczne atrakcje, koncerty, mnogość otwartych w sezonie sklepów, restauracji, smażalni ryb, pubów, klubów i dyskotek. Tutaj ma się wrażenie, że zawsze coś się dzieje.

Na „Promenadzie Światowida”, centralnym punkcie miejscowości, w lecie spotkamy codziennie tłumy, jest tu mnóstwo stoisk z pamiątkami, można spróbować wędzonej na naszych oczach ryby, a do tego podziwiać występy różnych artystów ulicznych i kuglarzy. Promenada prowadzi nad klifowy brzeg, gdzie znajdziemy ścieżkę spacerową zwaną Bulwarem Nadmorskim, z mnóstwem punktów widokowych, i do plaży, która jest tu czysta i szeroka, posiada całe zaplecze (wypożyczalnie sprzętu). Ciekawy w tym miejscu jest też XIX-wieczny falochron, która urozmaica spacery po plaży. Nie można jednak zapomnieć o najsłynniejszej polskiej latarni noszącej imię Stefana Żeromskiego, która mieści się na Przylądku Rozewie, znajdującym się niedaleko od centrum „Jastrzębiej” (można dojść pieszo, jeśli ktoś ma ochotę na dłuższy spacer). Wokół latarni utworzono rezerwat przyrody „Przylądek Rozewski”, ze względu na bogatą tutaj roślinność, w szczególności mające nawet 160 lat buki i dęby. Niektóre z nich mają nawet status pomników przyrody. Unikalny jest też znajdujący się między Rozewiem a Jastrzębią Górą Lisi Jar, wąwóz erozyjny, który został w dużej części wchłonięty przez Bałtyk. Nieco z boku miejscowości znajdziemy obelisk „Gwiazda Północy”, który to właśnie ma wskazywać miejsce najbardziej wysunięte w Polsce na północ. Wszystko to sprawia, że latem odbywa się tu istny nalot turystów, zarówno tych spragnionych kontaktu z przyrodą, jak i tych nastawionych na zabawę i imprezowanie do rana, gdyż okazji i miejsc do tego nie brakuje. Może ktoś z was był już w Jastrzębiej Górze i chciałby podzielić się swoimi wrażeniami?

 
Czas nad morze - Jastrzębia Góra
 
 
Atrakcje Jastrzębiej Góry:
Latarnia morska Rozewie
Promenada Światowida Jastrzębia Góra
Bulwar Nadmorski Jastrzębia Góra
Lisi Jar Jastrzębia Góra
Kościół św. Ignacego Loyoli Jastrzębia Góra
Już wkrótce pełne opisy atrakcji
 
 

 
Szczególnie polecamy: Dom wczasowy SŁODKI Jastrzębia Góra

7 opinii dla “Jastrzębia Góra

 1. Cudowne miejsce,pomimo tłoku w sezonie pełne uroku i niepowtarzalnej atmosfery.Tam na prawdę wypoczywam.Nawet przy braku słońca nie można się nudzić-spacery po okolicy dodają energii i optymizmu…

 2. byłem zimą.miasto wymarłe.może i dobrze bo spokój.raczej się nie rozwinie bo jest na klifie, a zejścia po schodach 3 co pamiętam.dużo ośrodków sezonowych po PRL.niestety w złym stanie.kilka nowych apartamentowców.zimą to zadup…

 3. MIASTECZKO BARDZO ŁADNE ,ALE MA WIELKĄ WADĘ BRAK WC NA PLAŻY PRZY DWÓCH ZEJŚCIACH SĄ TYLKO PO 3 WC I PRZY GŁÓWNEJ ULICY 1 O ZGROZO ZAMKNIĘTY NA KŁÓDKĘ.
  NIE POLECAM DLA RODZIN Z DZIEĆMI BO LASEK JUŻ BARDZO ZANIECZYSZCZONY TRZEBA UWAŻAĆ ABY NIE WDEPNĄĆ W TAK
  PRZYSŁOWIOWĄ MINĘ OKROPNOŚĆ,
  PANI W IT ZNUŻONA PRACĄ ZAPYTANA O ATRAKCJE TURYSTYCZNE JASTRZĘBIEJ I OKOLIC ZMIERZYŁA OD GÓRY DO DOŁU JAK UFOLUDKA I SKOMENTOWAŁA „TU ANI, W OKOLICY NICZEGO NIE MA”.MASAKRA OMIJAJCIE TO MIEJSCE JEST ZBYT PRZEREKLAMOWANE.

 4. MIASTECZKO BARDZO ŁADNE ,ALE MA WIELKĄ WADĘ BRAK WC NA PLAŻY PRZY DWÓCH ZEJŚCIACH SĄ TYLKO PO 3 WC I PRZY GŁÓWNEJ ULICY 1 O ZGROZO ZAMKNIĘTY NA KŁÓDKĘ.
  NIE POLECAM DLA RODZIN Z DZIEĆMI BO LASEK JUŻ BARDZO ZANIECZYSZCZONY TRZEBA UWAŻAĆ ABY NIE WDEPNĄĆ W TAK PRZYSŁOWIOWĄ
  MINĘ OKROPNOŚĆ,PANI W IT ZNUŻONA PRACĄ ZAPYTANA O ATRAKCJE TURYSTYCZNE JASTRZĘBIEJ I OKOLIC ZMIERZYŁA OD GÓRY DO DOŁU JAK UFOLUDKA I SKOMENTOWAŁA „TU ANI, W OKOLICY NICZEGO NIEMA”.MASAKRA OMIJAJCIE TO MIEJSCE JEST ZBYT PRZEREKLAMOWANE.

 5. do Jastrzebiej Gory jezdze od kilku lat. na kemping przy Jantarowej. warunki mieszkaniowe dobre,wlasciciele to super ludzie.do morza blisko. miasteczko urokliwe.sprzedawcy mili! polecam!

 6. byłam dwukrotnie w Jastrzębiej Górze w Domu Wypoczynkowym BEATA -właściciele super ,jedzonko pycha a miasteczko przepiękne , dużo atrakcji, plaża wąska ale da się wytrzymać, miasto tętni życiem do póżnego wieczora,Polecam !!!

 7. okolica super ale sprzedawcy bez mózgu i nie symatyczni odstraszja turystów .Ludzie z nas żyjecie a trktujecie nas jak zło konieczne .WSTYD WSTYD WSTYD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*