Kołobrzeg


Czas nad morze - KołobrzegSłoneczna plaża, morze, otoczenie natury i wiele atrakcji turystycznych decyduje dziś o obliczu Klimatycznego Kołobrzegu. Dzięki wspaniałemu i klimatowi i znajdującym się w mieście i okolicach źródłom wody mineralnej stał on się uzdrowiskiem. To czwarty co do wielkości ośrodek w województwie zachodniopomorskim, duży port rybacki, jachtowy, handlowy i pasażerski, a zarazem jedna z chętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości nad polskim morzem. Przez środek Kołobrzegu przepływa rzeka Parsęta, w której dorzeczu tworzą się torfowiska, rosną tu rozległe lasy bukowe. W obrębie miasta został utworzony Ekopark Wschodni, który ochrania wiele rzadkich gatunków ptaków, w tym łabędzia niemego. Znajduje się tu też niecka słonawych torfowisk „Solne Bagno”. W samym Kołobrzegu jest poza tym 6 parków, a największy, założony w XIX wieku Park im. Stefana Żeromskiego jest nadmorskim parkiem zdrojowym uzdrowiska

Kliknij "lubię to" – głosuj na Kołobrzeg 
w Rankingu Miejscowości Nadmorskich 2014

Miasto to oferuje wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Można tutaj odwiedzić latarnię morską, z której tarasu rozciąga się przepiękna panorama całego portu i morza. Kołobrzeg ma też swoje molo o długości 220 m, a przy plaży (można więc połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem) i w Parku im. gen. Dąbrowskiego znajdują się pozostałości fortyfikacji obronnych. Kołobrzeg był bowiem od XVII do XIX wieku nadmorską twierdzą. Znaną atrakcją jest też neogotycki Ratusz z XIX wieku, który swoim wyglądem przypomina nieco zamek, ze względu na charakterystyczne wieże. W środku mieści się dziś Galeria Sztuki Współczesnej oraz kawiarnia muzyczna. Oprócz tego jest tu też niezwykłe Muzeum Oręża Polskiego, powstałe w roku 1936, posiada bogate zbiory militariów od wczesnego średniowiecza do współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem historii ziemi zachodniopomorskiej. Warto też odwiedzić Pałac Brunszwickich i okręt-muzeum ORP „Fala” zacumowany przy nabrzeżu. Dla dzieci świetną zabawą będzie specjalnie stworzone miejsce zabaw – Gumiśland.

Byłeś w Kołobrzegu? Zostaw opinię pod artykułem!

Uzdrowiskowy charakter Kołobrzegu przejawia się także poprzez znajdujące się tutaj solanki i spore pokłady borowiny. Doskonały klimat do wypoczynku, relaksu i zabawy tworzy także możliwość wypłynięcia statkiem w pełne morze na wycieczkę lub wędkowanie. Znajdzie się tu mnóstwo opcji dla każdego, i dla miłośników plażowania, i dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, a uzdrowiskowa atmosfera pomoże uspokoić skołatane nerwy. Przekonajcie się o tym sami, a gdy wrócicie opiszcie tutaj swoje wrażenia!

Sprawdź również: Kołobrzeg pogoda długoterminowa

Czas nad morze - KołobrzegKołobrzeg atrakcje:

Latarnia morska Kołobrzeg
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu
Ratusz neogotycki z XIX w. Kołobrzeg
Fortyfikacje twierdzy Kołobrzeg
Gumiśland Kołobrzeg
Już wkrótce pełne opisy atrakcji Kołobrzegu

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 3.9/5 (8 votes cast)
Kołobrzeg, 3.9 out of 5 based on 8 ratings

6 opinii dla “Kołobrzeg

  1. Kołobrzeg super miasto atrakcje i zabawa. Polecam park linowy tam jest super! Na wakacje zawsze tam jade z rodziną. Fajowe imprezy i atrakcje. Jeszcze raz super miasto. Polecam.

  2. Chciałbym jeszcze dodać,że w Tv był tylko kanał regionalny i do tego śnieżył.Po internecie nie było nawet śladu,a w ogłoszeniu oczywiście jest o nim wzmianka.Mieliśmy jeszcze zepsute radio.Uwielbiam polskie morze,ale dzięki temu „WIELORYBOWI”i ich właścicielom na pewno już nie zawitam z moimi znajomymi do tego miasta.

  3. Kołobrzeg ładne miasto.Zwłaszcza jego prawa strona.Druga strona trochę mniej atrakcyjna,ale i to też miało swoje uroki.Zmierzam do tego,aby nie dać się nabrać na zdjęcia i zapewnienia właścicielom samodzielnego obiektu WIELORYB.Po pierwsze miejsce nie jest ciche,ale to da się jeszcze przeskoczyć.W domu warunki jakie zastaliśmy przeszły nasze najgorsze wyobrażenia.Wszystko i wszędzie było przesiąknięte dymem papierosowym.Pokoje brudne.W każdym rogu pajęczyna.Okna nie były myte po zimie a byliśmy w środku lata. W meblach i na meblach tumany kurzu.Łazienki musieliśmy wyczyścić chlorowymi środkami,bo wszędzie tłusto i zwyczajnie brudno.Rankiem każdego dnia przychodzili tam jacyś dziwni panowie i wypytywali o kogoś.Sam właściciel nawet do zniesienia,ale jego żona w dniu wyprowadzki potraktowała nas jak śmieci.Nie pozwalając nawet zaparzyć sobie kawy przed długą podróżą.Tragedia i stanowczo odradzam!

  4. A ja polecam dodatkowo zwiedzanie okrętu muzeum i przejażdżkę autkami elektro po Kołobrzegu, fajna frajda dla dzieciaków.

  5. Dla mnie od lat najlepszym miejscem do wypoczynku jest Kołobrzeg, zwłaszcza w czerwcu, kiedy nie ma jeszcze wakacji. Preferuję czynny wypoczynek, leżenie na plaży odpada, a w Kołobrzegu jest wiele atrakcji. Piękna ścieżka rowerowa obok plaży, przez rezerwat ptactwa wodnego na Podczele. Baseny solankowe z cieplutką wodą, kaskadami wodnymi. Muzeum oręża wojskiego,piękna starówka, port jachtowy, całodzienne wyprawy na połów dorszy, wycieczki statkiem Wikingów i rejsy katamaranem na Borholm. Żródełko solne i rzeka Parsęta – raj dla wędkarzy, spacery promenadą nadmorską i odpoczynek na molo. Można korzystać ze wspaniałych zabiegów w zakładzie przyrodoleczniczym, kąpiele i okłady borowinowe, inhalacje solankowe i wiele innych poprawiających zdrowie zabiegów. Wspaniały widok z latarni morskiej, kuszące rybą smażalnie i kawiarnie pysznymi lodami z widokiem na morze.W sanatorium Arka na ostatnim piętrze jest świetna obrotowa kawiarnia. Siedząc przy kawie i pysznym cieście można podziwiać nasze piękne morze. Jest też mini ZOO w Zieleniewie, lotnisko Podczele. W Kołobrzegu nie można się nudzić,wręcz brakuje czasu, żeby to wszystko zobaczyć. Dla każdego coś miłego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obraz CAPTCHY

*