Kołobrzeg

Czas nad morze - KołobrzegSłoneczna plaża, morze, otoczenie natury i wiele atrakcji turystycznych decyduje dziś o obliczu Klimatycznego Kołobrzegu. Dzięki wspaniałemu i klimatowi i znajdującym się w mieście i okolicach źródłom wody mineralnej stał on się uzdrowiskiem. To czwarty co do wielkości ośrodek w województwie zachodniopomorskim, duży port rybacki, jachtowy, handlowy i pasażerski, a zarazem jedna z chętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości nad polskim morzem. Przez środek Kołobrzegu przepływa rzeka Parsęta, w której dorzeczu tworzą się torfowiska, rosną tu rozległe lasy bukowe. W obrębie miasta został utworzony Ekopark Wschodni, który ochrania wiele rzadkich gatunków ptaków, w tym łabędzia niemego. Znajduje się tu też niecka słonawych torfowisk „Solne Bagno”. W samym Kołobrzegu jest poza tym 6 parków, a największy, założony w XIX wieku Park im. Stefana Żeromskiego jest nadmorskim parkiem zdrojowym uzdrowiska

Kliknij "lubię to" – głosuj na Kołobrzeg 
w Rankingu Miejscowości Nadmorskich 2014

Miasto to oferuje wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Można tutaj odwiedzić latarnię morską, z której tarasu rozciąga się przepiękna panorama całego portu i morza. Kołobrzeg ma też swoje molo o długości 220 m, a przy plaży (można więc połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem) i w Parku im. gen. Dąbrowskiego znajdują się pozostałości fortyfikacji obronnych. Kołobrzeg był bowiem od XVII do XIX wieku nadmorską twierdzą. Znaną atrakcją jest też neogotycki Ratusz z XIX wieku, który swoim wyglądem przypomina nieco zamek, ze względu na charakterystyczne wieże. W środku mieści się dziś Galeria Sztuki Współczesnej oraz kawiarnia muzyczna. Oprócz tego jest tu też niezwykłe Muzeum Oręża Polskiego, powstałe w roku 1936, posiada bogate zbiory militariów od wczesnego średniowiecza do współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem historii ziemi zachodniopomorskiej. Warto też odwiedzić Pałac Brunszwickich i okręt-muzeum ORP „Fala” zacumowany przy nabrzeżu. Dla dzieci świetną zabawą będzie specjalnie stworzone miejsce zabaw – Gumiśland.

Byłeś w Kołobrzegu? Zostaw opinię pod artykułem!

Uzdrowiskowy charakter Kołobrzegu przejawia się także poprzez znajdujące się tutaj solanki i spore pokłady borowiny. Doskonały klimat do wypoczynku, relaksu i zabawy tworzy także możliwość wypłynięcia statkiem w pełne morze na wycieczkę lub wędkowanie. Znajdzie się tu mnóstwo opcji dla każdego, i dla miłośników plażowania, i dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, a uzdrowiskowa atmosfera pomoże uspokoić skołatane nerwy. Przekonajcie się o tym sami, a gdy wrócicie opiszcie tutaj swoje wrażenia!

Sprawdź również: Kołobrzeg pogoda długoterminowa

Czas nad morze - KołobrzegKołobrzeg atrakcje:

Latarnia morska Kołobrzeg
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu
Ratusz neogotycki z XIX w. Kołobrzeg
Fortyfikacje twierdzy Kołobrzeg
Gumiśland Kołobrzeg
Już wkrótce pełne opisy atrakcji Kołobrzegu

6 opinii dla “Kołobrzeg

  1. Kołobrzeg super miasto atrakcje i zabawa. Polecam park linowy tam jest super! Na wakacje zawsze tam jade z rodziną. Fajowe imprezy i atrakcje. Jeszcze raz super miasto. Polecam.

  2. Chciałbym jeszcze dodać,że w Tv był tylko kanał regionalny i do tego śnieżył.Po internecie nie było nawet śladu,a w ogłoszeniu oczywiście jest o nim wzmianka.Mieliśmy jeszcze zepsute radio.Uwielbiam polskie morze,ale dzięki temu „WIELORYBOWI”i ich właścicielom na pewno już nie zawitam z moimi znajomymi do tego miasta.

  3. Kołobrzeg ładne miasto.Zwłaszcza jego prawa strona.Druga strona trochę mniej atrakcyjna,ale i to też miało swoje uroki.Zmierzam do tego,aby nie dać się nabrać na zdjęcia i zapewnienia właścicielom samodzielnego obiektu WIELORYB.Po pierwsze miejsce nie jest ciche,ale to da się jeszcze przeskoczyć.W domu warunki jakie zastaliśmy przeszły nasze najgorsze wyobrażenia.Wszystko i wszędzie było przesiąknięte dymem papierosowym.Pokoje brudne.W każdym rogu pajęczyna.Okna nie były myte po zimie a byliśmy w środku lata. W meblach i na meblach tumany kurzu.Łazienki musieliśmy wyczyścić chlorowymi środkami,bo wszędzie tłusto i zwyczajnie brudno.Rankiem każdego dnia przychodzili tam jacyś dziwni panowie i wypytywali o kogoś.Sam właściciel nawet do zniesienia,ale jego żona w dniu wyprowadzki potraktowała nas jak śmieci.Nie pozwalając nawet zaparzyć sobie kawy przed długą podróżą.Tragedia i stanowczo odradzam!

  4. A ja polecam dodatkowo zwiedzanie okrętu muzeum i przejażdżkę autkami elektro po Kołobrzegu, fajna frajda dla dzieciaków.

  5. Dla mnie od lat najlepszym miejscem do wypoczynku jest Kołobrzeg, zwłaszcza w czerwcu, kiedy nie ma jeszcze wakacji. Preferuję czynny wypoczynek, leżenie na plaży odpada, a w Kołobrzegu jest wiele atrakcji. Piękna ścieżka rowerowa obok plaży, przez rezerwat ptactwa wodnego na Podczele. Baseny solankowe z cieplutką wodą, kaskadami wodnymi. Muzeum oręża wojskiego,piękna starówka, port jachtowy, całodzienne wyprawy na połów dorszy, wycieczki statkiem Wikingów i rejsy katamaranem na Borholm. Żródełko solne i rzeka Parsęta – raj dla wędkarzy, spacery promenadą nadmorską i odpoczynek na molo. Można korzystać ze wspaniałych zabiegów w zakładzie przyrodoleczniczym, kąpiele i okłady borowinowe, inhalacje solankowe i wiele innych poprawiających zdrowie zabiegów. Wspaniały widok z latarni morskiej, kuszące rybą smażalnie i kawiarnie pysznymi lodami z widokiem na morze.W sanatorium Arka na ostatnim piętrze jest świetna obrotowa kawiarnia. Siedząc przy kawie i pysznym cieście można podziwiać nasze piękne morze. Jest też mini ZOO w Zieleniewie, lotnisko Podczele. W Kołobrzegu nie można się nudzić,wręcz brakuje czasu, żeby to wszystko zobaczyć. Dla każdego coś miłego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*