Latarnia Morska Rozewie

Cennik Latarnia morska Rozewie-godziny otwarciaLatarnia zbudowana została w 1822 roku. Jest to obiekt o wielkim znaczeniu dla polskiej historii morskiej. Legenda głosi, że mieszkał w niej i tworzył "Wiatr od morza" Stefan Żeromski, którego imieniem nazwano latarnię. Dane te jednak nie są potwierdzone. Obecnie, po przebudowach, latarnia ma wysokość 32,7 m. Latarnię podwyższano w latach 1910 i 1978, dodając kolejne kondygnacje ze względu na rosnące w okolicy drzewa. Obok obiektu można zwiedzić zabytkową, wyremontowaną maszynownię oraz tradycyjną wędzarnię.

Co ciekawe układ optyczny składający się z 20 reflektorowych żarówek umieszczonych po 10 na dwóch obrotowych panelach pozwala na zasięg światła na ponad 40 km!

We wnętrzu latarni można obejrzeć stałą wystawę Muzeum Latarnictwa Morskiego. Ekspozycja w latarni i otaczających ją budynkach  pokazuje m.in. modele wszystkich polskich latarni morskich. 
 
Godziny otwarcia latarni: jest czynna od początku maja do końca września w godz. 9.30-14.00 i 15.00-19.00. Po sezonie zwiedzanie możliwe wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Cennik biletów 2014:
Bilety: 9 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy).
adres: ul. Wzorka 3, Rozewie
tel./fax: +48 58 674 95 42

 Jeśli wybieracie się na zwiedzanie latarni z dziećmi, musicie wiedzieć, że na wieżę nie wejdą dzieci o wzroście poniżej 100 cm.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*