Krynica Morska to niezwykle malownicze, niewielkie miasteczko oddalone od nieco ponad 70 kilometrów od granic Gdańska, położone na Mierzei Wiślanej. Jego popularność jest coraz to większa, jednak próżno szukać tam tłumów znanych z miejscowości na Półwyspie Helskim. Właśnie dlatego, miejsce to jest warte odwiedzenia tak naprawdę w każdym momencie. Co jednak warto zobaczyć, będąc na miejscu? Właśnie o tym przeczytacie w dzisiejszym artykule na naszym portalu!
Krynica Morska — plaża
Krynica Morska to miejscowość nadmorska (jak sama nazwa mówi) i listę najpopularniejszych atrakcji nie sposób nie rozpocząć od powiedzenia paru słów o lokalnej plaży.
W Krynicy Morskiej jest ona imponująco szeroka i czysta, a w jej bliskości nie trudno ominąć obecność wydm czy też lasu sosnowo–bukowego. To wręcz idealny punkt wypoczynku nad morzem!
Bulwar Słoneczny — Krynica Morska
Bulwar Słoneczny w Krynicy Morskiej to główny punkt miasta, prowadzący do lokalnej plaży. Ta aleja spacerowa to miejsce świetne na wypoczynek, gdyż tuż obok niego nie braknie ławek, przez co możecie dać sobie odetchnąć od trudów codzienności. Wzdłuż bulwaru stworzone zostały także punkty handlowe lub gastronomiczne. Obiad z widokiem na morze? Czemu nie!
Latarnia morska — Krynica Morska
Zbudowana w latach 50 ubiegłego wieku latarnia morska stanowi bardzo ważną atrakcję tego miasta. Obiekt ten ma aż 53 metry wysokości. Jeżeli chcielibyście zobaczyć wnętrze tej latarni, to mamy dla was dobrą wiadomość — jest ona otwarta w sezonie letnim w godzinach 10:00 – 18:00! Z jej szczytu rozciąga się naprawdę piękny widok, obejmujący nie tylko Morze Bałtyckie, ale też okoliczne zatoki czy inne nadmorskie miejscowości! Obok latarni znajdziecie też pomnik poświęcony Żołnierzom Armii Radzieckiej, wzniesiony w okresie istnienia PRL.
Port Krynica Morska
Port w Krynicy Morskiej podzielony jest na dwie części — wschodnią i zachodnią. W pierwszej z nich ulokowano przystań jachtowo-pasażerską i to tą częścią zainteresuje się znaczna część turystów. Dlaczego? Otóż odpowiedź jest całkiem prosta. To stąd wyruszają liczne jednostki wożące pasażerów w rejsy! Natomiast część zachodnia to miejsce przeznaczone dla rybaków i jest niedostępna dla turystów.
Pomnik pierwszych osadników w Krynicy Morskiej
Spacerując po Krynicy Morskiej, a zwłaszcza po jej centrum — na pewno traficie na pomnik poświęcony pierwszym osadnikom przybyłym na tereny Krynicy tuż po II wojnie światowej. Rzeźba autorstwa Stanisława Milewskiego przedstawia rybaka ciągnącego sieć pełną ryb, odwołując się do historii tego miejsca, jednocześnie upamiętniając czasy światowego konfliktu.
Prywatne Muzeum Krynicy
Prywatne Muzeum Krynicy skupia się na historii tego miasta i stworzone zostało z inicjatywy prywatnych przedsiębiorców, właścicieli lokalnego pensjonatu. Co czeka na was w trakcie odwiedzin tejże ekspozycji? Otóż są to przede wszystkim stare fotografie, dokumentujące życie miasta na przestrzeni lat. Musicie zobaczyć to na własne oczy, zwłaszcza jeśli planujecie odwiedzić Krynicę Morską w najbliższym czasie!
Granica Polski z Rosją
Na sam koniec zostawiliśmy wam atrakcję, która być może nie znajduje się stricte w Krynicy Morskiej a około 16 kilometrów od niej, jednak jest warta odnotowania. Otóż jest nią… granica Polski z Rosją, a dokładniej — Obwodem Kaliningradzkim. Idąc najpierw lasem, a następnie kontynuując spacer plażą w miejscowości Piaski, możemy udać się na koniec Polskim aż do wspomnianej granicy. Pamiętajcie jednak o tym, że nie można jej jednak przekroczyć, bez właściwego dokumentu!