atrakcje nad morzem Międzyzdroje

Gabinet Figur Woskowych Międzyzdroje

Choć Polska to nie Ameryka, a Międzyzdroje to nie Hollywood, również i tutaj można zobaczyć największe gwiazdy filmu i muzyki, a także znanych polityków.

atrakcje nad morzem MiędzyzdrojeSpotkanie z osobami z pierwszych stron gazet dla wielu zwykłych ludzi jest sporym przeżyciem. Zwłaszcza jeśli mowa o postaciach wybitnych, poruszających wyobraźnię milionów czy decydujących o losach całych państw. Niestety dla większości z nas takie spotkanie jest niemożliwe, ale takie miejsce jak Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach daje namiastkę tego niezwykłego przeżycia.

 

Atrakcje Gabinet Figur Woskowych Międzyzdroje

 

Przy chętnie uczęszczanej promenadzie, w gabinecie stworzonym na wzór słynnego Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud można podziwiać prawie 100 starannie wykonanych figur, do złudzenia przypominających swoje pierwowzory. Są wśród nich sławni artyści – aktorzy, muzycy czy malarze, są politycy i sportowcy, a także fikcyjni bohaterowie znani z bajek i filmów. Nie brak również postaci historycznych. Zatem obok Charliego Chaplina, Eltona Johna i Angeliny Jolie zobaczymy tu Barracka Obamę i Jasera Arafata, a obok Salvadora Dalego i Jana Matejki – Leonarda da Vinci i Kleopatrę. Ale można też spotkać tu tych, których nie sposób spotkać w realnym świecie. Młodszych zainteresuje na pewno ekspozycja z postaciami z „Epoki Lodowcowej”, coś dla siebie znajdą też fani „Piratów z Karaibów”. Oprócz tego w gabinecie znajdują się też efektowne figury Minotaura, Wilkołaka czy Centaura. Ciekawostką są figury najwyższego człowieka świata czy mężczyzny mającego największe stopy. Z wszystkimi można zrobić sobie zdjęcie bez dodatkowych opłat, a potem pokazać je znajomym czy rodzinie. Na pewno na pierwszy rzut oka nikt nie zorientuje się, że to tylko woskowe figury.
 

atrakcje w Międzyzdrojach nad morzemCeny biletów Gabinet Figur Woskowych Międzyzdroje

 
normalny – 15 zł 
ulgowy – 12 zł
grupowy dla dzieci – 10 zł
grupowy dla dorosłych – 12 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*