rewal atrakcje co zobaczyc

Rewal – atrakcje, co zobaczyć

 

Niektóre nadmorskie kurorty mają to do siebie, że często nie mają zbyt wiele do zaoferowania, jeżeli nie do końca interesuje nas ciągłe plażowanie i oglądanie tego, co oferuje przyroda. Na całe szczęście, w przypadku miejscowości Rewal — jest całkowicie inaczej! Mimo niepozorności tego miejsca i znikomej wielkości samego miasta jest naprawdę co tu robić i dziś postaramy się to pokazać. Odpowiedzmy więc na pytanie zadane w tytule: jakie atrakcje zobaczyć i co zwiedzić w Rewalu?

 

Plaża Rewal

 

Z uwagi na to, że Rewal to kurort nadmorski, nie mogło zabraknąć tu wspomnienia o lokalnej plaży, szczególnie że jest ona tak urokliwa. Tak naprawdę to warunki tu obecne sprzyjają każdemu typowi rozrywki. Niezależnie czy chcecie po prostu wypoczywać na piasku, grać w siatkówkę plażową czy zdecydować się na naukę któregoś ze sportów wodnych — wszystko znajdziecie na plaży w Rewalu! Co więcej, na czas trwania sezonu wakacyjnego, na plaży są rozstawiane przeróżne atrakcje, takie jak zjeżdżalnie czy trampoliny, co zdecydowanie docenią najmłodsi!

 

plaża rewal atrakcje co zobaczyc

 

Taras widokowy Rewal

 

Nadmorskie zachody i wschody słońca są czymś pięknym, co koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy! W Rewalu jest to ułatwione, dzięki obecnemu tu tarasowi widokowemu na platformie! Uważamy, że to właśnie tutaj należy zakończyć każdy wieczorny spacer po okolicy!

 

kutry rewal atrakcje co zobaczyc

 

Aleja Róż i Zakochanych

 

Szukając miejsca na spacer po Rewalu, na pewno prędzej czy później traficie na Aleję Róż i Zakochanych, czyli deptak łączący tą miejscowość z pobliskim Niechorzem. Wzdłuż alejki posadzono tu naprawdę dużo ciekawych i egzotycznych roślin, a wszystko uzupełniają oczywiście róże, jak sama nazwa mówi. Na miejscu obejrzycie także tablice z wyznaniami miłosnymi i rzeźby nawiązujące chociażby do Romea i Julii, chyba najsławniejszych zakochanych w historii kultury.

 

Park Wieloryba Rewal

 

Park Wieloryba to największa atrakcja o tematyce morskiej w okolicy. Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym punktem tego miejsca jest replika płetwala błękitnego o długości 35 metrów. To jednak nie wszystko — znajdziemy tu także aż 100 modeli przeróżnych ryb i ssaków morskich w skali 1:1! Wasze dzieci na pewno będą ciekawe tego, co tu znajdą!

 

Cały kompleks został podzielony na cztery różne strefy: Bałtyk, Potwory z głębin, Osada piracka z papugami i Giganci z oceanów. Która z nich będzie waszą ulubioną?

 

Bajkowa Chata Rewal

 

W Rewalu znajdziecie także miejsce, w którym bajkowe postaci żyją własnym życiem! Mowa tu o Bajkowej Chacie — miejscu gdzie baśń miesza się z iluzją. Zobaczymy tu między innymi Jasia i Małgosię, odwiedzicie komnatę Śpiącej Królewny, zmierzycie się z wampirem Drakulą, czy nawet zasiądziecie w saniach Królowej Śniegu. Delikatny niepokój budzą tu także nietoperze, czy pająki obecne na miejscu! To świetna atrakcja dla całej rodziny, nie może tu zabraknąć także i was!

 

Sprawdź również:
Atrakcje dla dzieci – Rewal i okolice

 

Pomnik Rybaka

 

W Rewalu mieszkańcy są niezwykle dumni z historii i niejako kultury tego miasta. Właśnie dlatego, ku pokrzepieniu i pamiętaniu o rybackich tradycjach tej miejscowości, przy ulicy Saperskiej znajdziemy Pomnik Rybaka, odlany z brązu. Taki symbol zasługuje na co najmniej jedną fotografię z waszej strony!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*