darlowo atrakcje co zobaczyc port

Darłowo – atrakcje, co zwiedzić?

Darłowo to bez wątpliwości jedna z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości. Położone nad Morzem Bałtyckim miasto od lat przyciąga do siebie turystów poszukujących zdrowej dawki jodu, zwłaszcza w okolicach województwa zachodniopomorskiego. Dziś sprawdzimy więc, jakie atrakcje możecie odwiedzić, będąc w Darłowie i co nie może uciec waszej uwadze! Zaczynamy!

Darłowo – informacje

 

Darłowo to miejsce położone w północnowschodniej części województwa, w powiecie sławieńskim, będące niegdyś wsią rybacką. Jego lokalizacja jest naprawdę unikalna, gdyż leży ono nie tylko pomiędzy dolinami dwóch rzek: Wieprzy i Grabowej, ale też na obszarze zarówno Wybrzeża Słowińskiego, jak i Równiny Słupskiej. Dzięki temu pogoda w tym miejscu jest tak bardzo atrakcyjna dla turystów! Co jednak możecie zobaczyć w mieście?

 

Darłowo – plaża

 

Darłowo to przede wszystkim miejscowość nadmorska, stąd też nie sposób zapomnieć o obecności plaży. Co najlepsze… to miasto może pochwalić się aż dwoma! Pierwsza z nich, położona w Darłowie jest piaszczysta i nieco większa, natomiast ta położona w Darłówku Wschodnim jest bardziej obfita w kamienie. Wybierzcie taką, jaka wam się podoba!

 

Zamek Książąt Pomorskich – Darłowo

 

Szukając atrakcji w Darłowie, natrafimy na wiele śladów historii tego miasta. Przede wszystkim, należy wspomnieć o Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Jego początki sięgają aż XV wieku.

 

darlowo atrakcje co zwiedzic zamek ksiazat pomorskich

 

Obecnie stanowi o siedzibę muzeum, w którym zobaczyć możemy zabytki sztuki ludowej z Pomorza. Poza tym możecie obejrzeć tu ekspozycje traktujące o sztuce sakralnej oraz współczesnej!Czytaj również:
Gdzie z dzieckiem na wakacje nad morze? 

Ratusz Darłowo

Podczas waszej wyprawy, warto również odwiedzić darłowski Ratusz, zbudowany w stylistyce barokowej i przebudowany w XVIII wieku dziś nadal zachwyca turystów swoim wyglądem. Co więcej, przed tym budynkiem znajdziecie Pomnik Rybaka. Został on postawiony tam ku czci ludzi morza.

 

darlowo atrakcje co zwiedzic

 

 

Kościoły Darłowo

 

 

Jeżeli interesują was także budowle sakralne, to w Darłowie znajdziecie dwie zdecydowanie wyróżniające się konstrukcje. Pierwszą z nich jest wybudowany w XIV wieku Kościół Mariacki, będący miejscem pochowania książąt pomorskich. Drugą wartą uwagi budowlą jest Kościół św. Gertrudy, będący nieco młodszym (zbudowany w XV wieku) kościołem, jednak z uwagi na wykorzystanie w nim stylu gotyckiego, zasługuje na wspomnienie w tym artykule!

 

Latarnia morska w Darłowie

 

Latarnia morska w Darłowie położona jest przy wejściu do portu w Darłówku Wschodnim, tuż przy ujściu Wieprzy. Jej ostatni remont miał miejsce w 1927 roku i od tamtego czasu jest ona otwarta dla zwiedzających. Cała konstrukcja ma aż 22 metry wysokości, a dzięki unowocześnieniu mechanizmu wskazującego drogę statkom, latarnia może działać nawet tydzień bez obecności prądu!

 

darlowo atrakcje co zwiedzic latarnia

 

Port w Darłowie

 

Port w Darłowie jest wart odnotowania z dwóch powodów. Przede wszystkim, jest to niezwykle ważne ze względu na „rybacką” przeszłość miejsce, lecz to nie wszystko. Z portu wschodniego w Darłowie, odpływają rejsy wycieczkowe. Niezależnie czy chcecie dopłynąć do Bornholm, czy też po prostu obejrzeć kanał Wieprzy z innej perspektywy — koniecznie musicie zajrzeć na nabrzeże!

 Sprawdź również:
10 spokojnych miejscowości nad Bałtykiem

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*