Plac zabaw atrakcje nad morzem Gdańsk ECS

Wydział Zabaw ECS Gdańsk

Jeden z najnowocześniejszych obiektów kulturalno-edukacyjnych w Polsce – ECS w Gdańsku – poza ciekawymi wystawami posiada też bardzo interesujące atrakcje dla dzieci.

Plac zabaw atrakcje nad morzem Gdańsk ECS
Europejskie Centrum Solidarności to instytucja mająca za zadanie upowszechnianie idei ruchu „Solidarności” i prezentację przemian politycznych i społecznych, jakie zaszły w Europie Środkowo-Wschodniej pod koniec ubiegłego wieku. Robi to w sposób bardzo atrakcyjny, za pomocą multimedialnych wystaw i różnorodnych wydarzeń kulturalnych. ECS zajmuje się także działalnością edukacyjną, która skierowana jest nie tylko do dorosłych, ale i do dzieci. Właśnie dla nich powstał Wydział Zabaw – przestrzeń zabawy i nauki.

Wydział zabaw ECS atrakcje dla dzieci Gdańsk

Atrakcje Wydział Zabaw ECS Gdańsk

Na powierzchni 400 m2 w budynku ECS powstała jedna z najnowocześniejszych sal zabaw w Polsce. Dzieci do 10. roku życia wspólnie z rodzicami mogą korzystać z całej masy atrakcji, zjeżdżalni, toru przeszkód, basenu z piłeczkami, małpiego gaju, bawić się klockami i grać w gry edukacyjne. Wiele urządzeń zostało zaprojektowanych specjalnie dla tego miejsca, w tym interaktywne stanowiska związane z tematyką morską. Można pokierować załadunkiem statku, poznać budowę różnych urządzeń, rozwijać zdolności manualne i plastyczne za pomocą multimediów. We wszystkich zabawach dzieci mogą uczestniczyć wspólnie z rodzicami, a co najważniejsze, pomoże im to nauczyć się pracy zespołowej i zrozumieć, co znaczy słowo „solidarność”.

Sprawdź również:
Gdańsk, Gdynia, Sopot – atrakcje dla dzieci

Wydział Zabaw ECS Gdańsk atrakcje dla dzieci

Godziny otwarcia Wydział Zabaw ECS Gdańsk

maj-wrzesień – 10.00-20.00
październik-kwiecień – 10.00-18.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*