Muzeum kocham Bałtyk Swarzewo

Wystawa Morskie Graffiti 3D Swarzewo

Tutaj każdy może zostać wilkiem morskim i pogromcą rekinów albo zaprzeczyć prawom grawitacji. Wystawa murali 3D w Muzeum Kocham Bałtyk w Swarzewie przenosi w zupełnie inny świat.

Graffiti 3D murale Swarzewo opinie Muzeum Kocham Bałtyk

W Swarzewie obok Władysławowa działa nietypowe muzeum. Przedstawia tematykę morską i regionalną oraz zajmuje się edukacją, ale sposób, w jaki to robi, zdecydowanie odróżnia ją od tradycyjnych placówek o podobnym profilu. Już na samym początku Muzeum Kocham Bałtyk zaskakuje – przy wejściu gości wita ogromny, 5-metrowy marynarz zbudowany z klocków LEGO®. To zapowiedź sztandarowej wystawy.

Swarzewo Władydławowo Obrazy 3D Wystawa opinie

Z LEGO wykonano tu różne budowle. Nie brak akcentów morskich, takich jak statki czy dźwigi portowe (a przede wszystkim kuter rybacki „Gwiazda Morza”, którym generał Haller wypłynął w rejs po zaślubinach Polski z morzem) oraz regionalnych, jak szczegółowa makieta Półwyspu Helskiego.

Muzeum Kocham Bałtyk Swarzewo Wystawy

Muzeum Kocham Bałtyk prezentuje też środowisko Zatoki Puckiej. Dzięki wielkoformatowej mapie można zorientować się w regionalnych ciekawostkach. Mikroskopy i stanowiska przyrodnicze pozwalają poznać rośliny, ptaki i ryby charakterystyczne dla tej części Pomorza.

Obrazy 3D wystawa murale Władysławowo opinie

Murale Morskie 3D to jedyna taka wystawa w Polsce. Zobaczymy na niej niesamowite obrazy, które przedstawiają rzeczywistość w sposób niewiarygodny. Są tu ogromne zwierzęta morskie, dowcipne sytuacje, mieszają się różne plany i perspektywy. Pozując w odpowiedni sposób, można stać się częścią muralu (na przykład znaleźć się w paszczy wielkiego rekina), a zrobione wtedy zdjęcia stanowią zabawną pamiątkę, wyglądającą na pierwszy rzut oka bardzo realistycznie. To nie tylko zwiedzanie i podziwianie kunsztu artystów, którzy stworzyli doskonałą iluzję, ale po prostu świetna zabawa. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Obrazy 3D graffiti 3D wystawa Swarzewo/Władysławowo opinie

Godziny otwarcia Wystawa Morskie Murale 3 D Swarzewo

Czynne przez cały rok

Od poniedziałku do piątku – 8.00-18.00
soboty i niedziele – 10.00-18.00

atrakcje nad morzem SwarzewoCeny biletów Wystawa Morskie Murale 3D Swarzewo

W cenie biletu wejście na 3 wystawy (również na wystawę budowli z klocków LEGO)

Od 28 kwietnia do 30 czerwca, po 29 sierpnia

dorośli – 10 zł
dzieci do lat 10 – 5 zł

Od 30 czerwca do 29 sierpnia

dorośli – 13 zł
dzieci do lat 10 – 8 zł

Muzeum Kocham Bałtyk
Ul. Władysławowska 39
84-100 Swarzewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*