muzeum wystawa Praca Rybaka Władysławowo opinie

Wystawa „Praca Rybaka: jak, gdzie, czym” Władysławowo

Tradycyjne zajęcie Kaszubów przedstawione za pomocą nietradycyjnych środków. Warto dowiedzieć się więcej o ludziach morza.

Większość ludzi o pracy rybaka wie tyle, że dostarcza ona ryb na ich talerze. Nie łatwo jest zrozumieć jej istotę, jeśli samemu się jej nie doświadczyło. Nie trzeba jednak wypływać w morze i zarzucać sieci, wystarczy odwiedzić wystawę interaktywną „Praca Rybaka: jak, gdzie, czym” we Władysławowie i dowiedzieć się wszystkiego o tym jakże trudnym i niebezpiecznym zawodzie.

muzeum wystawa Praca Rybaka Władysławowo opinie

Rybołówstwo było zawsze jednym z naturalnych zajęć dla mieszkających nad morzem Kaszubów. Przez lata wykształcili oni własne metody i całą kulturę związaną z połowem ryb. Na wystawie poznamy budowę kutra i łodzi rybackich (można zobaczyć tu modele wykonane przez rybaków), techniki połowu i różne rodzaje sieci. Dowiemy się też więcej na temat rozładunku i wstępnego przetwarzania ryb w porcie. Ale oprócz interesujących eksponatów są tu też ciekawe multimedia i symulator kutra rybackiego, dzięki któremu można poczuć się jak prawdziwy szyper. Wystawę można zwiedzać w siedzibie Centrum Promocji i Edukacji Szlaku Rybackiego Północnych Kaszub „MERK”.

Władysławowo atrakcje dla dzieci

Bilety: dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny, bilet normalny – 6 pln, bilet ulgowy – 4 pln

Sprawdź: najlepsze atrakcje dla dzieci we Władysławowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz CAPTCHY

*